שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

המילה שעלתה לדובר חברת נטפליקס ביוקר רב

ג'ונתן פרידלנד עזב את החברה בתום שבע שנים בתפקיד לאחר שהשתמש במילה Nigger בפני עמיתיו במספר הזדמנויות

שירות כלכליסט 16:1923.06.18
דובר נטפליקס, ג'ונתן פרידלנד, עזב את החברה לאחר שהשתמש במילה Nigger (או כפי שמתייחסים אליה - כמילת ה-N) בנוכחות עמיתיו במספר הזדמנויות. הוא פרסם אתמול (ו') התנצלות ואמר שהחליט לפרוש מתפקידו בחברה לאחר שבע שנים.

 

 

 

"על מנהיגים לנהוג ללא רבב בדוגמה האישית שהם נותנים, ולצערי נכשלתי בכך כשנהגתי בחוסר רגישות בשעה שדיברתי עם הצוות שלי על מילים פוגעניות בקומדיות", כך כתב בטוויטר בהודעת העזיבה שלו, "אני מרגיש נורא לגבי מה שגרמתי לאנשים בחברה שאני אוהב להרגיש כשהשתמשתי במילה הזאת".

 

 

מגזין Variety ההשיג את המזכר שמנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס הפיץ לעובדיו כדי להסביר את עזיבת דובר החברה. במסמך מוזכרת תקרית שאירעה "לפני מספר חודשים" בה פרידלנד השתמש במילת ה-N במהלך פגישה עם צוות יחסי הציבור של נטפליקס, במסגרת דיון על "מילים בעייתיות". מספר אנשים אמרו לו שהם נפגעים משימושו במילה המלאה, כך צויין במזכר של הייסטינגס.

 

פרידלנד השתמש לכאורה במילה שוב מספר ימים מאוחר יותר מול שני עובדים אפרו-אמריקאים ממחלקת משאבי האנוש של החברה, בזמן שהם דנו איתו בתקרית הקודמת. הייסטינגס הוסיף שלדעתו "אין דרך לנטרל את הרגשות וההיסטוריה שמאחורי המילה הזאת, בשום הקשר שהוא".

 

 

 

לדברי המנכ"ל, "השימוש במונח 'מילת ה-N' נוצר כתחליף נקי למילה המקורית, כדי להפסיק את השימוש בה. רבים מאיתנו עבדו לצד ג'ונתן במשך הרבה זמן, ויש לנו רגשות מעורבים לגבי עזיבתו. לצערי, חוסר שיקול הדעת שלו בעניין הזה הגדיש את הסאה, וכעת עליו לעזוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x