$
אינטרנט

סייבר מחוץ לאטמוספירה: האקרים סינים פרצו לרשתות לוויינים

חוקרי חברת סימנטק גילו מבצע סייבר מתקדם במיוחד, במסגרתו נפרצו לוויינים באופן שאיפשר שליטה בהם ושיבוש התקשורת עמם. עדיין לא ידוע כיצד הצליחו ההאקרים להשיג גישה למערכת ואיזה מידע גנבו דרכה

רפאל קאהאן 18:5520.06.18

חברת סימנטק חשפה אמש (ג') קמפיין סייבר מתקדם, שמקורו ככל הנראה בסין. במסגרתו, פרצו האקרים לחברות שמפעילות לוויינים, יצרניות נשק וטכנולוגיה צבאית ומפעילות שירותי תקשורת בארה"ב ודרום מזרח אסיה. לפי הערכות, נועד הקמפיין ליירט תשדורות מסווגות ומידע רגיש. 

 

 

לפי דיווח של רויטרס, הגדירו מומחי סימנטק את יכולות ההאקרים כ"נדירות"; בין השאר, פרצו למחשבים ששולטים בלוויינים, מה שמאפשר להם לשנות את מיקום הלוויין ולשבש את התקשורת עמו. "שיבוש לוויינים עשוי לגרום לבעיה אדירה הן לגורמים צבאיים והן לארגונים אזרחיים", מסרו מסימנטק. לווינים משמשים בין היתר לניווט, העברת תקשורת וכן לריגול. מהחברה נמסר שהם הצליחו להסיר את הגישה של ההאקרים למערכות המסווגות.

 

לוויין ריגול אמריקאי לוויין ריגול אמריקאי

 

 

עם זאת, לא ברור כיצד ההאקרים קיבלו גישה למערכות האמורות. בעבר השתמשה חוליית ההאקרים שהובילה את הקמפיין במיילים נגועים, אך כנראה שהפעם נשענו על שיטת הדבקה שונה, שכן הנוזקות שלהם נמצאו ישירות בשרתי המטרות ולא במחשבי משתמשי קצה.

 

 

 

סימנטק לא ייחסה את הפעילות ישירות לממשלת סין, אך ציינה שהמקור לקמפיין הוא שלוש כתובות IP במדינה. בהתחשב בכך שהפעלת רשתות מחשוב בסין נמצאת תחת בקרת השלטון, יש להניח שמדובר במבצע שאושר בידי הממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x