$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

JVP מרחיבה את גיוס הקרן השמינית ל-200 מיליון דולר

בפברואר האחרון השלימה JVP גיוס של קרן בסך 168 מיליון דולר - שעתה הורחבה בעקבות ביקוש המשקיעים. לפי הערכות, אחת המשקיעות בקרן היא עליבאבא הסינית, שמייסדה ג'ק מא פגש את אנשי JVP בביקורו האחרון בישראל

מאיר אורבך 14:2520.06.18

קרן הון הסיכון הירושלמית JVP של אראל מרגלית מגייסת קרן של 200 מיליון דולר, כך עולה ממסמכים שהגישה החברה לרשות לניירות ערך בארצות הברית.

 

 

בפברואר השנה הכריזה הקרן על רצונה לגייס 168 מיליון דולר, מהלך שסיימה בהצלחה. עתה מבקשת הקרן להגדיל את הגיוס ל-200 מיליון דולר, בהובלת אראל מרגלית. ההגדלה נובעת מביקוש יתר של משקיעים, שמעוניינים להצטרף ולהשקיע בה. החדשה נובעת מביקוש יתר של משקיעים המבקשים להשקיע בקרן.

 

 

אראל מרגלית וג'ק מא אראל מרגלית וג'ק מא צילום: JVP

 

 

 

על פי הערכות, אחת המשקיעות בקרן החדשה השמינית היא ענקית הטכנולוגיה הסינית עליבאבא; ג'ק מא, מייסד החברה, ביקר לאחרונה בישראל ופגש את אנשי JVP. לפי הערכות, במסגרת הביקור הוגדלה התחייבותה של עליבאבא לקרן. קרן JVP החלה לגייס קרנות מאז 1993, ומנהלת כיום שבע מהן, בסכום של יותר מ-1.2 מיליארד דולר. עד היום השקיעה JVP ביותר מ-120 חברות. במהלך השנים הובילה הקרן עשרות אקזיטים והנפקות בנאסד"ק, ואף דורגה בידי חברת המחקר Preqin כאחת משש קרנות ההון סיכון המובילות בעולם בשל ביצועיה העקביים. הקרן משקיעה בחברות בשלבים מוקדמים ובחברות בוגרות בתחומים כפינטק, סייבר, בינה מלאכותית, ביג דאטה, מובייל, שירותי אחסון ועוד.

 

 

 

לאחרונה מינתה הקרן את גדי פורת לשותף בקרן. הוא יחליף את יואב צרויה, שהוביל את פעילות של הקרן בבאר שבע, JVP Cyber Labs, שמונה בינואר לשותף כללי ב-JVP ובמסגרת תפקידו יתמקד בהשקעות בתחומים חדשים ובהרחבת פעילות JVP הבינלאומית. בנוסף, השיקה הקרן את פעילות JVP-PLAY, פלטפורמה שמחברת בין חברות רב לאומיות, משקיעים וסטארט-אפים, והודיעה שתרחיב את פעילותה בניו יורק בדמות מרכז חדשנות שיוקם ביחד עם שותפים אסטרטגיים מארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x