$
הייטק והון סיכון

גרוב ונצ'רס של דב מורן השקיעה 3 מיליון דולר ב-TriEye

החברה פיתחה מערכת חיישני SWIR שמאפשרים לכלי רכב אוטונומיים לזהות מכשולים ועצמים בדרכם גם בתאורה בעייתית ובתנאי מזג אוויר קשים. בעקבות הגיוס, יצטרף מורן לדירקטוריון טריאיי כיו"ר

מאיר אורבך 15:4819.06.18
חברת הסטארט-אפ טריאיי (TriEye), שמפתחת פתרונות חישה ויזואלית, גייסה 3 מיליון דולר בסבב סיד אותו הובילה קרן גרוב ונצ'רס. בעקבות ההשקעה הצטרף דב מורן, השותף המנהל בקרן, לחברה כיו"ר הדירקטוריון שלה. הכספים ישמשו את טאיאיי להרחבת פיתוח המערכת, גיוס עובדים וחיזוק נוכחותה הגלובלית.

 

 

המערכת של טריאיי נשענת על מצלמות אינפרה-אדום בגלים קצרים (SWIR) לזיהוי מכשולים ועצמים עבור כלי רכב אוטונומיים. עד כה, לא השתמשה תעשיית הרכב בטכנולוגיה זו על אף יתרונה בתנאי ראות מוגבלים, בשל עלותם הגבוהה של החיישנים. הטכנולוגיה של טריאיי הופכת חישת SWIR לנגישה, לאחר שפותחה דרך מחקר רב שנים באונ' העברית בהובלת פרופ' אוריאל לוי - מהמובילים בעולם בתחום הנאנו-פוטוניקה.

 

דב מורן דב מורן צילום: עמית שעל

 

    

אבי בקל, מנכ"ל טריאיי, סיפר ל"כלכליסט": "טריאיי תאפשר לרכב "לראות" באמצעות שימוש במצלמות. פתרון ה-SWIR שלנו הופך את הראות והבנת הסביבה לטובה יותר בכל תנאי מזג אוויר ותאורה. טריאיי מציגה יכולות שהיו בעבר נגישות אך ורק לתעשיות צבאיות, תעופה וחלל, בעלויות מינימליות בהשוואה לעבר. יכולות אלו משפרות את הבטיחות של מערכות מתקדמות לסיוע לנהיגה ומקדמות את הרכב האוטונומי צעד גדול קדימה לקראת אימוץ נרחב של הטכנולוגיה על ידי חברות הרכב".

 

 

מורן הוסיף: "טריאיי מאפשרת למכוניות לראות בכל זמן ללא לקויות, ובכך שמה את תעשיית הרכב האוטונומי על המסלול לקראת ייצור המוני. השילוב בין אנשים מוכשרים, טכנולוגיה פורצת דרך והזדמנות עסקית נהדרת הוא שמשך אותנו להשקיע בטריאיי, יחד עם היכולת להציל חיים תוך קידום מהפכת כלי הרכב האוטונומי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x