$
הייטק והון סיכון

חברת TinyTap גייסה 5 מיליון דולר בהובלת קרן אלף

החברה פיתחה פלטפורמה לבניית משחקים חינוכיים אינטראקטיביים לילדים. היא מאפשרת להורים להציג לילדיהם תוכן לימודי ולמורים לבנות פעילויות לכיתות - ואף למכור אותן למוסדות חינוך אחרים

מאיר אורבך 19:0019.06.18

חברת הסטארט-אפ הישראלית טייניטאפ (TinyTap) גייסה 5 מיליון דולר בהובלת קרן אלף בסבב ראשון. בסבב השתתפו גם משקיעי החברה הקודמים, ביניהם Inimiti ,Radiant ו-Relnvent. החברה מפתחת פלטפורמה ליצירת משחקים חינוכיים אינטראקטיביים; היא נוסדה ב-2012 על ידי יוגב שלי ואורן אלבז, וממוקמת בת"א.

 

 

 

המימון שגייסה טייניטאפ ישמש להשקת תוכניות לימוד נוספות במנדרינית, ערבית וספרדית ותאפשר הרחבת שיתוף הפעולה הקיים עם הוצאת אוניברסיטת אוקספורד, כדי להחיל תוכנית לימודים מובנת ללימוד אנגלית. נכון להיום, יש בספריית טייניטאפ יותר מ-150,000 משחקים חינוכיים ב-24 שפות.

 

עובדי טייניטאפ עובדי טייניטאפ צילום: Jessica D. Preisig

 

  

המשחקים מאוגדים בתוך תוכנית לימוד מובנית המותאמת לגיל ושפה. "טייניטאפ נוצרה עבור הצרכים האישיים שלי. רציתי לעזור לאבא שלי, שאובחן עם דמנציה, לשמור כמה שאפשר על הזיכרונות שלו על ידי הפיכת התמונות המשפחתיות שלנו לפעילויות אינטראקטיביות ופרסונאליות". סיפר שלי. "כך הבנו מהר שטייניטאפ יכולה להציע חווית לימוד מותאמת אישית עבור כל אחד". לדבריו, הפלטפורמה מייתרת את התלות במערכת החינוך הפורמלית ומספקת להורים את האפשרות ללמוד יחד עם ילדיהם כל נושא שיבחרו. 

 

 

אפליקציית טייניטאפ אפליקציית טייניטאפ צילום: tinytap

 

 

טייניטאפ נועדה לספק פיתרונות לצרכים של הורים ומורים כאחד; הורים רבים מודאגים מכך שילדיהם דבוקים למסכים והפלטפורמה מאפשרת להם להפוך את זמן הצפייה הפסיבי לחוויית למידה אקטיבית. במקביל, מורים רבים היום מעוניינים לשפר את חוויית הלימוד של תלמידיהם ע"י שימוש בפתרונות טכנולוגיים ומתן תוכן אינטראקטיבי. לרוב, האתגר הגדול עבורם הוא גישה לתוכן המותאם לצרכים הספציפיים של תלמידיהם. טייניטאפ מאפשרת להם לבנות תוך דקות פעילויות שמותאמות אישית לכיתת הלימוד ואף להציע אותן למוסדות חינוך אחרים. הפעילויות שבנו המורים יכולות להימכר בפלטפורמה ולספק למחנכים מקור הכנסה נוסף, כשהתשלום נשען על מידת הפופולריות של התוכן שיצרו. מאז 2017 שילמה טייניטאפ יותר מ-100 אלף דולר למורים, והיא מתכננת לשלש את הסכום הזה עד סוף השנה.  

 

 

 

אדן שוחט, מנהל שותף בקרן אלף, אמר: "מהפכת הכלכלה השיתופית משנה את כל מה שאנחנו עושים היום, מהדרך שבה אנו מזמינים מונית ועד להרגלי התיירות שלנו. אין סיבה שמורים לא ייהנו ממגמה זו. טייניטאפ היא ההשקעה השלישית של אלף בטכנולוגיה חינוכית לאחר JoyTunes ו-Frank. אני מאמין בדמוקרטיזציה של החינוך, המאפשרת לכל אחד, ללמוד הכל, בכל מקום ובמחיר מינימלי, בלי קשר לבית הספר שבו הם לומדים או ליכולתם הכלכלית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x