$
חדשות טכנולוגיה

ארגון הבריאות העולמי: התמכרות לגיימינג היא מחלת נפש

הארגון הגדיר את התופעה כהפרעה בעייתית, שמתאפיינת בהעדפת משחקי וידאו על כל פעילות אחרת בצורה שפוגעת באיכות החיים. ואולם, פסיכולוגים הסבירו שמדובר בתופעה נדירה יותר משנדמה

יואב סטולר 18:3818.06.18

ארגון הבריאות העולמי הודיע רשמית כי הכיר בהתמכרות למשחקי וידאו כהפרעה נפשית. ההודעה נועדה להתריע בפני מדינות, ארגוני בריאות ופסיכולוגים על הצורך באבחון וטיפול בתופעה.  

ד"ר שקהר סאקסנה, מנהל המחלקה לבריאות הנפש של הארגון, הסביר כי ההתמכרות הכפייתית לגיימינג הוגדרה כמחלה בשל ראיות מדעיות שעמדו בתקן הנדרש להגדרת מצב נפשי כהפרעה.

 

 

 

מדובר בדפוס התנהגות שבמסגרתו נותן החולה העדפה למשחקים על פני פעילויות חברתיות ואישיות אחרות עד כדי נטרול שגרה תקינה - דבר המלווה בהתמדה והתעלמות מתגובות שליליות ותוצאות מזיקות. כמו כן, מלווה ההפרעה בשיבוש שיקול הדעת, וחוסר יכולת להפסיק - כמו בהתמכרויות אחרות.

 

ואולם, אין למהר ולנתק את הילד מהמחשב או הקונסולה: מומחים רבים פרסמו הסברים להחלטת ארגון הבריאות; לדבריהם, מדובר בתופעה נדירה יחסית שמשפיעה על שבריר מחובבי המשחקים בעולם.

 

ד"ר ג'ואן הארווי, דוברת אגודת הפסיכולוגיה הבריטית, אף טענה שהחלטת ארגון הבריאות צפויה לגרום בהלת שווא: "הדבר עלול לגרום לדאגה מיותרת בקרב ההורים בעוד שרק מיעוט של גיימרים עונים להגדרה המקצועית", אמרה.

 

להחלטת ארגון הבריאות העולמי צפויה להיות השלכה חיובית אחת: יתכן שעתה יוכלו המכורים ובני משפחותיהם לקבל החזרי ביטוח, כמו גם מימון לטיפולים ותמיכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x