$
אינטרנט

ה-FBI מזהירה: רוסיה תנצל את המונדיאל כדי לפרוץ מכשירי תיירים

לטענת ראש תחום הריגול הנגדי בסוכנות, איום הפריצה למכשירי אמריקאים שנוסעים לצפות במשחקים הינו חריף ביותר. להערכתו, האקרים פליליים וממשלתיים יתמקדו במכשירי עובדי ממשלה ותאגידים אך ינצלו כל הזדמנות, מה שמעמיד בסיכון כל תייר אמריקאי

רפאל קאהאן 15:3714.06.18

בכירים בשירותי הביון של ארה"ב מזהירים אזרחים אמריקאים שנוסעים למונדיאל ברוסיה מפני מתקפות סייבר מקומיות. לפי דיווח של רויטרס, פורסמה האזהרה ביוזמת ראש הריגול הנגדי ב-FBI, שהדגיש שהאקרים רוסים מנסים להשיג גישה למכשירי אזרחים אמריקאיים, הן למטרות ריגול ממשלתי והן למטרות פשיעה.

 

 

"אל תטעו, ההאקרים יכולים להתמקד בכם", נמסר בהודעת האזהרה של הסוכנות.  "כל מידע שמאוחסן על גבי המכשירים האלקטרוניים שלכם עשוי למצוא את עצמו בידי הממשלה הרוסית או עברייני סייבר". לפי האזהרה, המטרות העיקריות הם עובדים של תאגידים או פקידי ממשל, אך גם תיירים מן השורה מהווים מטרה לתוקפים. המלצת ה-FBI היא לקחת התקן שאינו בשימוש שוטף ולהוציא את הסוללה כאשר לא זקוקים לו.

 

גביע העולם בכדורגל גביע העולם בכדורגל צילום: google

 

 

האזהרות האלה מגיעות במקביל להתמשכות החקירה בנוגע לניסיונות הרוסיים להשפיע על בחירות 2016 בארה"ב. בנוסף הודיע משרד האוצר האמריקאי על שורה של סנקציות והקפאת נכסים כנגד חמש חברות ושלושה אזרחים רוסים שסומנו כעומדים מאחורי שורה של קמפייני סייבר שבוצעו בשנים האחרונות. בין היתר, חשודים השלושה במעורבות בקמפיין הכופר NotPetya שכוון נגד מטרות אוקראיניות - אך יצא משליטה וגרם לנזק של מיליארדים ברחבי העולם.

 

שתיים מהחברות שנגדן כוונו הסנקציות אף מחזיקות משרדים בישראל, אם כי לא ברור האם מדובר באזרחים ישראלים שעומדים מאחוריהן. בכיר אמריקאי נוסף הסביר שגורם בריטי, ככל הנראה ה-MI5, הוציא הנחיות מקבילות לאזרחי הממלכה המאוחדת. גם המתח המדיני בין בריטניה ורוסיה קפץ מדרגה בחודשים האחרונים, לאחר ניסיון התנקשות במתנגד משטר רוסי ובתו שבוצע על אדמת בריטניה.

 

 

 

המקבילה הבריטית של ה-NSA, ה-GCHQ אף חיזקה את ההמלצות האמריקאיות והמליצה להביא למונדיאל רק מכשירים חד פעמיים. "אם יפרצו לכם למכשיר, זה לא משנה כי תוכלו לזרוק אותם", נאמר. אזהרות מסוג זה גם פורסמו לפני המשחקים האולימפיים שנערכו בסוצ'י שברוסיה לפני מספר שנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x