$
חדשות טכנולוגיה

טים קוק: "ישיבה היא הסרטן החדש"

מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה האמריקאית הסביר שעובדי המטה החדש יקבלו שולחנות שיאפשרו להם לשבת ולעמוד לסירוגין - מה שיתרום לבריאותם וייצור סביבת עבודה דינמית

שירות כלכליסט 22:2214.06.18

מנכ"ל אפל, טים קוק, חשף לאחרונה פרט חדש לגבי סביבת העבודה באפל: מעתה יקבלו כל עובדיו שולחנות עמידה. "נתנו לכל עובדינו שולחנות עמידה. זה הרבה יותר טוב בשביל העובדים, שיוכלו לעמוד ולשבת לסירוגין", אמר קוק בראיון שנתן לדייויד רובינשטיין ב-Carlyle Group. הוא גם עודד את המראיין - בעצמו מממן ומיליארדר, להצטרף לגישה שאימץ, לפיה "ישיבה היא הסרטן החדש".

 

 

קוק הוא חסיד של סביבת עבודה דינמית: "יש אצלנו הרבה אנשים שמשתמשים באפל ווטש, ועשר דקות לפני כל שעה עגולה הם לפתע קמים וזזים. לקח קצת זמן להסתגל לזה, אבל זה נהדר". אמר בועידה של גולדמן זאקס ב-2015.

מטה אפל מטה אפל צילום: רויטרס

 

 

האפשרות להשתמש בשולחן עמידה היא רק אחת מבין שורת שיפורים שעומדים לרשות עובדי אפל במטה החברה החדש, אשר לפי הערכות, בנייתו עלתה יותר מ-5 מיליארד דולר.

האפל פארק בנוי בניסיון לטשטש את הגבולות בין "ספינת החלל" הבנויה רובה מזכוכית, שמכונה גם בניין "הטבעת", והקמפוס המעוצב שמקיף אותה.

 

הקמפוס מלא בעצי פרי והקפטריות הרבות המפוזרות בו משתמשות באותם פירות בארוחות שהיא מגישה. יש בו גם חדר כושר ענק ושירות שאטלים שלוקח עובדים למשרדי הלוויין ולמטה החברה הישן, שנמצא 10 דקות נסיעה מהחדש.

 

 

 

הריהוט במטה החדש נבחר בקפידה; העובדים יקבלו כיסאות Vitra שעולים 1,200 דולר ליחידה ובקפיטריה תמצאו כיסאות מעצבים של 2,500 דולר ושולחנות מיוחדים מעץ אלון. אחת הסיבות שחברה תרצה להשקיע כאלה סכומים בבניין חדש היא כדי לעזור לגייס מפתחי תוכנה מהשורה הראשונה, שעומדות לפתחם הצעות עבודה מענקיות הייטק מתחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x