שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מכונית מודל 1984: ממשלת סין תחייב התקנת צ'יפ מעקב בכל רכב

השבבים יחוברו למערכת ניטור חדשה, שתתחיל לפעול בחודש הבא; לדברי השלטון, היא נועדה לשפר את הבטיחות בדרכים, אך ככל הנראה שמדובר בכלי ריגול ממשלתי נרחב

ניצן סדן 11:4214.06.18

ממשלת סין ממשיכה לשבור שיאים במהלכי הריגול אחר אזרחיה: לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, יחייב השלטון התקנה של שבב RF ייעודי בכל מכונית, כדי לאפשר ניטור מתמשך בכבישים.

 

 

המערכת תתחיל לפעול ב-1 ביולי, ותהיה על בסיס לא מחייב במשך השנה הראשונה, אך לאחר מכן, כל נהג שלא ישים צ'יפ ברכבו יסתכן במעצר. יהיה זה מבצע נרחב עבור הממשלה, שכן סין היא יצרנית המכוניות הגדולה ביותר בעולם.

 

שוברים שיאי ריגול ממשלתי. סין שוברים שיאי ריגול ממשלתי. סין צילום: בלומברג

 

 

המערכת החדשה לא תספק לשלטון מידע מעודכן על מיקום המכונית בכל רגע נתון, אך תכסה שטחים גדולים בחיישני ביקורת, שיגלו מתי עבר כל רכב בקרבתם. היא פותחה משום שמצלמות הרחוב שמשמשות לניטור המוני הן פלטפורמה מוגבלת; אין ביכולתן לצלם אנשים באיכות שמאפשרת זיהוי ביומטרי כשהם בתוך כלי רכב. זאת, הן בשל הסתרות שנוצרות בשל גג הרכב והן בשל תנועתו המהירה.

 

 

 

לטענת הממשלה, נועדה המערכת לשפר את הבטיחות הדרכים - אך נציגי ארגוני זכויות אדם ואזרח מסרו לג'ורנל שככל הנראה שהמטרה היא שיפור בטיחות השלטון; בסין יש יותר כלי ניטור המוני שפרוסים בערים מבכל מדינה אחרת. בין היתר, השתמשה הממשלה באלגוריתם זיהוי פנים כדי לעצור מבוקשים גם במופעי בידור. הממשלה יוצאת מגדרה כדי להזכיר לאזרח שעינה פקוחה - ורואה אותו בכל מקום. סין מתכננת לחבר את המערכת החדשה, ביחד עם שאר כלי הריגול שלה, לכדי פלטפורמה אחודה שתזכה לשם "עיניים חדות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x