$
הייטק והון סיכון

קבוצת LR מכניסה את חברות הביומד לתוך המרכזים הרפואיים‎

הקבוצה תשקיע 50 מיליון שקל בהקמת מתחמי ביומד בבתי חולים, כשהראשון בהם ייחנך בהדסה עין כרם בשבוע הבא. במתחמים יוצעו ליזמים חללי עבודה, גישה למעבדות ומנטורים מהסקטור הרפואי

הגר רבט 17:0413.06.18

קבוצת LR תשקיע 50 מיליון שקל בהקמת מתחמי ביומד במרכזים רפואיים, כך הודיע החברה היום (ד'). הרשת החדשה תקרא Biohouse והיא כוללת מרכז ראשון במרכז הרפואי הדסה שייחנך בשבוע הבא. הקבוצה מנהלת בימים אלה מגעים מתקדמים להקמת מרכזים נוספים גם ברמב"ם ובילינסון, כמו גם בתי חולים בבוסטון וניו יורק.

 

 

יקי זינגר, סמנכ"ל פיתוח עסקי בקבוצה, אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי המטרה היא להקים רשת בינלאומית של מתחמים כאלה, וכי ישראל מהווה את שלב הפיילוט בתוכנית. "הסתכלנו על האקוסיסטם בישראל ובעולם והבנו שחסר גורם שמחבר בין הרכיבים השונים", הסביר. "חברות המדיקל נמצאות באקסלרטורים, בחממות או במתחמי עבודה שאינם סביבת העבודה הטבעית שלהם. רצינו להכניס אותן לתוך בתי החולים ולתת להן אמצעים ושירותים בעלי ערך מוסף - גישה למעבדות ומנטורים, שילוב עם מומחים שיפרו אחד את השני, וממציאים מתוך בתי החולים. נקים רשת בין בתי החולים שמחברת בין המרכזים הרפואיים בישראל ובעולם על ידי יצירת קהילה. התוכנית תגדיר מחדש את האקוסיסטם בתחום הרפואי ותושתת על שלושה נדבכים - חלל עבודה שיתופי בתוך בי"ח, סל שירותים שבתי החולים מציעים וחשיפה לעולם המשקיעים".

 

 

בית החולים הדסה עין כרם בית החולים הדסה עין כרם צילום: מיקי אלון

 

 

המתחם בהדסה עין כרם יתפרש על פני 1,300 מ"ר ויוכל להכיל 40 עד 50 סטארט-אפים, בתחומי המכשור הרפואי, הבריאות הדיגיטלית והביוטכנולוגיה. כמו כן, יפעל במתחם אקסלרטור של הדסה בתחום הדיגיטלי, עם הרשות לפיתוח ירושלים ושותפים נוספים. זינגר אמר ל"כלכליסט" כי התפוסה במתחם החדש עומדת בשלב זה על 40%.

 

"במסגרת הפעילות, חברות ב-Biohouse תוצגנה לשותפים מגוונים ברחבי העולם, לצרכי השקעה ופיתוח משותף. כמו כן, נחבר בין חברות מתקדמות יותר לחברות רב-לאומיות, מובילות בתעשייה״, מסר מנכ"ל הרשת שי מלצר. ״אנחנו מציעים לחברות הצעירות אפשרות לא טריוויאלית לייעל ולחסוך משאבים יקרים בתהליכי וולידציה במרכזים הרפואיים שברשת, עם שותפים אסטרטגיים מעולמות התרופות והמכשור הרפואי וכן שחקנים אחרים בעולם הרפואה".

 

 

 

קבוצת LR שבבעלות רועי בן ימי ועמי לוסטיג נוסדה ב-1985 ומתמחה, בין השאר, בתכנון, פיתוח, הקמה ומימון של פרויקטים בתחום הבריאות, אנרגיה, מים, חקלאות, תקשורת ועוד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x