$
הייטק והון סיכון

מטומי מפטרת 15 עובדים

החברה ממשיכה בצעדי התייעלות, במסגרתם מצומצמות פעילויות שאינן בליבה העסקית שלה. הצעדים נועדו לאפשר למטומי להתמקד בפעילויות מכניסות כ-Mobfox ו-Team Internet

מאיר אורבך 15:1112.06.18

מטומי הזמינה 15 מעובדיה לשימוע לפני פיטורים, כך נודע ל"כלכליסט". מהחברה נמסר שהיא ממשיכה להתייעל ולחסוך בהוצאות. במסגרת האסטרטגיה שגובשה בשנה שעברה, החלה החברה לצמצם את כוח האדם בפעילויות מפסידות שאינן בליבת העסקים שלה.

 

 

במסגרת זו הוחלט לצמצם את פעילותה של myDSP ובכך לשפר את תוצאותיה של Mobfox. פעילות זו, כמו גם פעילות הוידאו, נשארו רק ברמת תחזוקה ללקוחותיהן. "המהלך הנוכחי הוא חלק ממיקוד ברור בשתי פעילויות הליבה של החברה והשבחתן", מסר ליעם גלין, נשיא ומנכ"ל מטומי. "מהלך זה הוא חלק מטיפול החלטי בפעילויות שאינן בליבת העסקים ובין היתר, לצמצם או למכור פעילויות ששורפות מזומן, כל זאת במקביל לפעולות לחיזוק הטכנולוגיה ומובילות השוק שלנו".

 

ליעם גלין ליעם גלין

 

 

בסוף מאי פרסמה החברה את התוצאות לרבעון הראשון של 2018 והציגה מכירות של כ-37.6 מיליון דולר, כשפעילויות הליבה הניבו הכנסות של כ-31.8 מיליון דולר (כ-22.8 מיליון דולר ל-Team Internet וכ-9 מיליון דולר ל-Mobfox). כמו כן דווחה החברה כי הגיעה בתחילת השנה לכ-90% מ-Team Internet ובכוונתה להגיע לאחזקה של 100% בסוף הרבעון השלישי של השנה.

 

 

 

בשנת 2017 פיטרה החברה 60 מתוך 400 עובדיה והודיעה שזה חלק מרה-ארגון כולל עם התמקדות בשלושה תחומים מרכזיים: פרסום מובייל, וידאו פרגמטי והיוון דומיינים. בתחילת 2018 נכנס לתפקידו גלין שהחליף את שגיא נירי בתפקיד מנכ"ל החברה לאחר שמונה חודשים בלבד. גלין הוא בעל רקע עסקי וטכנולוגי עשיר ומגוון, לרבות בתחום הטלקום, והוא בעל ניסיון רב בניהול חברות טכנולוגיה בעלות פעילות בינלאומית. בין היתר, שימש כנשיא ומנכ"ל חברת Flash Networks, ספקית מובילה בתחום אופטימיזציה, מוניטיזציה ואבטחה למפעילי תקשורת מהמובילים בעולם. בנוסף, שימש גלין כנשיא ומנכ"ל חברת ריט טכנולוגיות מקבוצת רד בינת, הנסחרת בנאסד"ק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x