$
מכשירים ומדריכים

לפטופ המחברת של אינטל: מהפכת המחשוב הבאה?

ענקית השבבים הציגה לפטופ בעל שני מסכים - האחד סטנדרטי והשני בתצורת e-Ink, כמו במכשירי הקינדל של אמזון. לראיית אינטל, מחשב שכזה יוכל להציג ניידות של טאבלט בתוספת ממשק משופר - והיא מתכננת להפוך אותו לקטגוריית מחשוב בשיתוף יצרניות כאסוס, אייסר ואחרות

רפאל קאהאן 15:3810.06.18

אינטל הציגה את Tiger Rapids - קונספט חדש של מחשב-מחברת - במהלך תערוכת החומרה קומפיוטקס בטייוואן שמתקיימת בימים אלה. זהו לא רעיון מקורי במיוחד, וכבר ראינו מוצרים דומים בסדרת יוגה של לנובו. ואולם, כוחה הגדול של ענקית השבבים בשוק החומרה יכול להפוך את התצורה הזו לסטנדרט חדש.

 

 

 

מדובר בלפטופ קטן ודקיק בעל שני מסכי 9.7 אינץ' - האחד סטנדרטי והשני - מבוסס e-Ink, כמו של מכשירי הקינדל ודומיהם. הוא זה שמתפקד כמקלדת, לוח כתיבה באמצעות סטיילוס ותצוגה משנית. עיצוב המחשב מעניין: הוא מנסה לחקות את המבנה של מחברת A4 טיפוסית, לרבות הטבעות שמחברות את הדפים והכריכה.

  

מחשב הטייגר ראפידס מחשב הטייגר ראפידס צילום: TechToday

 

 

החברה טוענת לחיי סוללה של כ-6 עד 7 שעות, נתון מעניין בהתחשב בכך שהוא מפעיל שני מסכים במקביל. מהתמונות שלו שפורסמו בין השאר באתר The Verge, ניתן להתרשם מכך שאינטל ניסתה לייצר מוצר שאמור להחליף את הטאבלט.

 

את עיצוב המחשב דמוי המחברת המציאה מיקרוסופט ב-2008, במכשיר ה-Courier שפיתוחו בוטל. לאחריו, הופיעו עוד מחשבים דומים מתוצרת טושיבה, סוני ואחרות. אף אחד מהדגמים לא זכה להצלחה יתרה, בשל חוסר בשלות של מערכות ההפעלה, מחיר גבוה וזמן סוללה מוגבל - מחלות שאפיינו את כולם. הטייגר של אינטל הוא מדגים טכנולוגיות ולא מיועד לייצור, אם כי החברה מתכננת לקדם את הפיתוח בתחום ביחד עם אסוס, אייסר, MSI, גיגבייט ויצרניות חומרה אחרות.

 

מסך ראשי, מסך משני לכתיבה. טייגר ראפידס מסך ראשי, מסך משני לכתיבה. טייגר ראפידס צילום: WinFuture.de

 

 

כוחה הגדול של אינטל בשוק המחשוב יאפשר לה לאלץ את היצרניות להשיק מחשבים שכאלה, כפי שעשתה ב-2011 עם קטגוריית האולטרה-בוק. ואולם, יהיה עליה לשכנע את HP, לנובו ו-Dell לקפוץ על העגלה - משהו שיתכן שיהססו לעשות, בשל ירידה יחסית במכירותיהן. יתכן שיעדיפו להתמקד בקטגוריות הקיימות, ולא להמר על קטגוריה חדשה.

 

גם מיקרוסופט, לפי הערכות, עובדת על התאמת ווינדוס לפעולה על גבי מחשב או סמארטפון שמסכו נפתח כמו ספר. ואולם, המסך המשני במחשב של אינטל אינו חלק סדור בתצוגה ומזוהה בידי מערכת ההפעלה כאביזר נפרד. סוקרים שהתנסו במחשב דיווחו שהוא עדיין אינו עובד בצורה חלקה, אבל אינטל הצליחה להגביל את השיהוי כך שההקלדה או הכתיבה יחסית אינטואיטיביים.

 

יצרניות החומרה מחפשות מזה כמה שנים לפתח מחשב שימלא את המקום בין הטאבלט לבין מחשבי האולטרה בוק היקרים. עד כה רק גוגל הצליחה לפצח חלקית את התצורה עם מחשבי הכרומבוק שלה, אך אלה לא מריצים את ווינדוס ומוגבלים למשתמשי שירותיה של גוגל. מיקרוסופט, אפל ולנובו ניסו בשנים האחרונות להציע סוג של טאבלטים מוגדלים, שלא זכו להצלחה משמעותית.

 

 

 

אם אינטל תצליח לפצח את התצורה יכול מאוד להיות שאנו צופים כאן בקטגוריית המחשוב הבאה. עם זאת החברה תצטרך לגייס את התמיכה של חלק ניכר מהיצרניות הגדולות כגון לנובו, HP או Dell, ובשוק רווי ואווירת מכירות שקורסות כמו שלג בקיץ, לא בטוח עד כמה אלה יהיו שמחות לקחת סיכון עם תצורה שלא בטוח שהמשתמשים יאהבו או יזדקקו לה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x