$
מכשירים ומדריכים

דלף לרשת: מכשיר הפיקסל 3 של גוגל

סמארטפון הדגל הבא של החברה יצויד במסך מתוצרת LG, מצלמת סלפי כפולה, גוף זכוכית דק ומגרעת בראשו - כמו של האייפון X. זהו הסמארטפון הראשון בסדרת פיקסל שגוגל מתכננת בעצמה מא' ועד ת'

רפאל קאהאן 12:4810.06.18

פרטים ראשונים על הדור השלישי של סמארטפון הפיקסל מבית גוגל דלפו לרשת; כמו קודמו, יושק גם מכשיר זה בשני דגמים - סטנדרטי ודגם XL מוגדל, ויזכה בשיפורי עיצוב וממשק. בין היתר, יקבל הפיקסל XL הבא מגרעת בראשו, בדומה לאייפון X ולסמארטפוני דגל רבים אחרים. המכשירים החדשים צפויים להגיע לשוק במהלך אוקטובר הקרוב.

 

 

הדור החדש של הפיקסל יהיה הראשון בסדרה אותו פיתחה גוגל בעצמה; הפיקסל 2 XL התבסס על ה-V30 של LG ואילו הפיקסל 2 הסטנדרטי ועוצב בידי צוות של HTC, שאת פעילותו רכשה גוגל ב-1.1 מיליארד דולר בשנה האחרונה.

 

פיקסל 3 לדגמיו, עיצוב קונספט פיקסל 3 לדגמיו, עיצוב קונספט צילום: PhoneArena

 

 

לפי דיווח של בלומברג, שאומת ע"י תמונות של חזית הטלפון שדלפו לרשת, יזכה הפיקסל החדש במצלמת סלפי כפולה. לעומת זאת, בגבו עדיין תמוקם מצלמה בתצורת חיישן בודד. לא ברור כיצד יתחרה כך המכשיר בטרנד ריבוי המצלמות שמספק איכות תמונה גבוהה; בכל סמארטפון עילית יש שתי מצלמות ראשיות, וב-P20 פרו של וואווי יש שלוש. לפי Onleaks, הפיקסל 3 הבסיסי יהיה בעל מסך של 5.3 אינץ' ואילו דגם ה-XL יזכה במסך של 6.2 אינץ'.

 

גוף הטלפונים יהיה עשוי זכוכית, כששוליהם בעלי חיישנים בדומה למכשירי HTC האחרונים, מה שמאפשר להפעיל אפליקציות וקיצורי דרך שונים כשמבצעים תנועת מחיצה לשולי המכשיר. אב טיפוס שנחשף ברשת צויד בזיכרון פעולה של 4 גיגה-בייט ובמרחב אחסון של 128 גיגה-בייט, אך יש להניח שהדגם הסדרתי יזכה ב-6 עד 8 גיגה של זיכרון, בדומה למכשירי עילית מתחרים.

  

הכניעה לטרנד המגרעת בראש המכשיר היה הכרחי, על פי מקורות, כדי לשמור על רמקולים סטריאופונים קדמיים. במקביל לכך מתברר שלמרות ש-LG אינה מעורבת יותר בפיתוח המכשירים, היא עדיין תספק את המסכים לדגם ה-XL. בדיווחים שמתבססים על פרסומים בעיתונות הקוריאנית נחשף שגוגל הזמינה מ-LG כמות גדולה של מסכים בעלי מגרעת בטכנולוגיית OLED.

 

 

 

חטיבת החומרה של גוגל עברה שינויים ארגוניים ניכרים בשנתיים האחרונות. אמנם כיום ניכר שגוגל אינה מעוניינת לתפוס את מקומם של שותפי הייצור שלה כגון סמסונג או LG, אך ריק אסטרלו, שניהל בעבר את עסקי המובייל של מוטורולה וכיום עובד בגוגל, הסביר לפני מספר חודשים שמדובר בפרויקט ארוך טווח שמטרתו לאפשר לגוגל לשלוט במאפיינים של מוצרי החומרה שלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x