שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת Obligo מגייסת 5 מיליון דולר כדי לעזור לשוכרים אמריקאים‎

החברה מפעילה פלטפורמה שמאפשרת לשוכרי דירות להחליף את הפיקדונות שלהם בהרשאות בנקאיות, ולהקל על התשלום במקרי חיוב. בסבב הגיוס השתתפו הקרנות 83North, אנטרי קפיטל ו-HFZ קפיטל

הגר רבט 18:5805.06.18
חברת הפינטק הישראלית אובליגו (Obligo) הודיעה היום (ג') על השלמת סבב גיוס ראשון בסך 5 מיליון דולר. בסבב השתתפו הקרנות 83North (השלוחה הלונדונית של הקרן), Entrée Capital ו-HFZ Capital. סכום של 2 מיליון דולר מהסבב גויסו בחוב מוויולה קרדיט.

 

 

אובליגו פיתחה שירות שמאפשר לשוכרי דירות להחליף את הפיקדונות הסטנדרטיים הדרושים בעת חתימת חוזה בהרשאות בנקאיות, ומקל עליהם לשלם אותם במקרה של חיוב. "אנחנו בעצם מחליפים את הפיקדונות ששוכרים צריכים לשים במזומן כשהם נכנסים לדירה בהרשאות חיוב", הסביר לכלכליסט רועי דור, מייסד משותף ומנכ"ל משותף באובליגו. "הדייר יכול לחבר כמה אמצעים להרשאות הללו באופן מאובטח ומוגבל. במקום להחזיק כסף בעל הדירה מקבל הרשאת חיוב ואם בסוף יש אירוע שמחייב להפעיל אותן ולגבות את הכסף הדייר יכול לבחור איך לשלם והאם לפרוש לתשלומים".

 

סיוע לשוכרי דירות סיוע לשוכרי דירות צילום: שאטרסטוק

 

 

דור הוסיף שהחברה עובדת כבר עם כל הבנקים האמריקאים ונמצאת בתהליכים לקראת הסדרים גם עם בנקים אירופיים. השוק הישראלי, שבו התחום מוסדר פחות, לא נמצא עדיין על הכוונת.

 

במקביל, הודיעה החברה גם על שיתופי פעולה עם שני גופי נדל"ן גדולים בניו יורק: חברת התיווך Olshan Properties וחברת ההשקעות ופיתוח הנכסים Adam America. שתי החברות מחזיקות ומנהלות במשותף יותר מ-15 אלף יחידות דיור ברחבי ניו יורק. לאחר ההשקה הראשונית בניו יורק, מתכוונים באובליגו להרחיב את הפעילות לשאר ארה"ב.

 

 

 

אובליגו הוקמה בינואר השנה על ידי חמישה מייסדים: האחים עמרי ורועי דור שמכהנים בה כמנכ"לים משותפים, יפתח ברוך (סמנכ"ל טכנולוגיות) וערן חפץ. אור הררי הוא מנהל המו"פ. מרכז הפיתוח של החברה ממוקם בארץ, אבל הפעילות העסקית שלה צפויה להתנהל מארה"ב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x