$
חדשות טכנולוגיה

שארפ רוכשת את עסקי המחשבים של טושיבה

סכום הרכישה עומד על 38 מיליון דולר; טושיבה היתה החברה הראשונה שהשיקה מחשב נייד מסחרי, ומחזיקה בפיתוחים ופטנטים רבים בתחום. שארפ, שבבעלות פוקסקון הסינית, תבצע במקביל לרכישה גם הנפקת מניות בהיקף של 1.8 מיליארד דולר

רפאל קאהאן 17:2805.06.18
שארפ הודיעה היום (ג') שתרכוש את חטיבת המחשבים הניידים של טושיבה ב-36 מיליון דולר ובמקביל תנפיק מניות בהיקף של כ-1.8 מיליארד דולר. הרכישה מתבצעת למעשה  עבור ענקית הייצור פוקסקון, שקנתה את שארפ לפני כשנתיים. טושיבה מכרה את החטיבה כחלק מתכנית ההבראה שלה שהביאה בין השאר למכירת חטיבת השבבים לקרן ביין קפיטל ב-18 מיליארד דולר לפני כחודש.

 

 

הרכישה תאפשר לפוקסקון לקבל בעלות על אחד ממותגי המחשוב הנייד החשובים בעולם. טושיבה היתה החברה הראשונה שהשיקה PC נייד מסחרי עוד ב-1985 ובמשך שנים רבות נחשבו מוצריה כמובילים בשוק. פוקסקון כעת שולטת ישירות על המותג וביכולתה לעשות שימוש בפטנטים הרבים שיש לחברה בתחום - מה שיועיל לה גם בפעילות הייצור. בנוסף, טושיבה מחזיקה במפעל ייצור בסין ששימש אותה לייצור מחשביה.

 

לפטופ טושיבה לפטופ טושיבה

 

 

גם שארפ עסקה בייצור מחשבים אך יצאה מהתחום לפני כ-8 שנים בעקבות הירידה החדה במכירות המחשבים לטובת מוצרי מובייל. לשארפ יש ליין סמארטפונים שפופולרי במיוחד ביפן.  הרכישה תאפשר לה למנף את היכולות של פוקסקון ולהחזיר את המותג לתודעת הצרכנים. בימי תהילתה טושיבה מכרה עד כ-18 מיליון מחשבים בשנה, אך בשנה האחרונה מכרה רק כ-1.4 מיליון יחידות.

 

 

 

טושיבה עדיין מחזיקה במספר פיתוחים מעניינים בתחום, כמו מחשב עם מערכת הפעלה עננית ואחרים. החברה נפטרה מעסקי הטלוויזיות שלה ומכרה את הזכויות במותג להייסנס הסינית. את עסקי מוצרי החשמל הביתיים מכרה לענקית סינית אחרת, מידאה. הרכישה של טושיבה בידי שארפ תסייע לאחרונה להרחיב את עסקיה לאחר מספר שנים קשות. היא פרסמה השנה לראשונה רווחים לאחר 4 שנים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x