שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת הפינטק BlueVine גייסה 60 מיליון דולר

החברה הישראלית פיתחה פלטפורמה מקוונת לחלוטין למימון חשבונות (פקטורינג), שונתנת הלוואות לעסקים קטנים בארה"ב. את סבב הגיוס הובילה קרן מנלו ונצ'רס והשתתפו בו משקיעי החברה הקיימים. בעקבות המהלך, צפויה בלו ויין לגייס עשרות עובדים למרכז שלה בת"א

הגר רבט 15:0005.06.18
חברת הפינטק הישראלית בלו ויין (BlueVine) הודיעה היום (ג') על סגירת סבב E בהיקף של 60 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן הון הסיכון האמריקאית Menlo Ventures, הוא כלל גם משקיעים חדשים, כמו SVB Capital וכן את כלל המשקיעים הנוכחיים בחברה. הגיוס מעלה את סך ההון שהושקה בבלו ויין ל-128 מיליון דולר. בנוסף, גייסה החברה כ-500 מיליון דולר בקווי אשראי, כשהאחרון בהם היה הקצאת קו של 200 מיליון דולר מקרדיט סוויס בתחילת מאי.

 

 

בלו ויין שהוקמה ב-2013 זיהתה צורך אקוטי בשוק הפיננסים האמריקאי, בו הבנקים המסורתיים מתקשים להעניק הלוואות לעסקים קטנים. במקום, הם מעדיפים לממן קווי אשראי לחברות כמו בלו ויין ומתחרותיה - שלוקחות על עצמן את הסיכון הכרוך במתן הלוואות כאלה. מאז הקמתה ועד סוף 2018 צפויה החברה לספק מימון בהיקף כולל של יותר ממיליארד דולר.

 

ניר קלר ואייל ליפשיץ, מייסדי החברה ניר קלר ואייל ליפשיץ, מייסדי החברה

 

 

החברה הישראלית פיתחה פלטפורמה מקוונת לחלוטין למימון חשבונות (פקטורינג) שמסוגלת לאשר כיום לקוח בהליך שנמשך כ-10 דקות מרגע סיום ההרשמה, באמצעות אלגוריתם מיוחד שפיתחה. הזריזות הזאת מאפשרת לה להקטין את העלות האופרטיבית של מתן ההלוואות והופכת את המודל שלה לרווחי.

 

"ככל שאנחנו גדלים אנחנו מזהים עוד ועוד הזדמנויות שאנחנו יכולים לקפוץ עליהן" אמר ל"כלכליסט" עידו לוסטיג, סגן נשיא לניהול סיכונים בחברה. "בין אם זה מוצרים חדשים שמצריכים השקעה בפיתוח ובין אם ביסוס הטכנולוגיה או דברים שלא יכולנו לעשות כי היינו קטנים מדי. אנחנו מספיק גדולים ומבוססים היום כדי שמשקיעים יסתכלו עלינו ויאפשרו לנו לעשות את הקפיצות הגדולות שרצינו". בהתאם, מתכוונת החברה שמעסיקה היום 200 עובדים לגייס עשרות עובדים חדשים למרכז הפיתוח בתל אביב, שמונה היום 70 איש.

 

 

 

"תוך ארבע שנים בלבד, בלו ויין הגדילה בצורה משמעותית את היקף הפעילות של שני מוצרי אשראי מובילים - מימון חשבוניות וקווי אשראי לעסקים", מסר מנכ"ל ומייסד החברה, אייל ליפשיץ. "בנינו פלטפורמה טכנולוגית מתקדמת, המסייעת לאלפי עסקים קטנים לקבל גישה מהירה למימון כדי לספק את צרכי היומיום שלהם. ההשקעה החדשה מעידה על מעמדנו האיתן בשוק, ותסייע לנו להגשים מטרות נוספות, תוך הגדלת היקף המוצרים שלנו עבור בעלי עסקים קטנים ובינוניים".

 

בלו ויין דורגה במקום הרביעי ברשימת 50 הסטארט-אפים המבטיחים של "כלכליסט" לשנת 2018.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x