אפליקציות

אפל מתירה עדכון לטלגרם - ועלולה להסתבך עם ממשלת רוסיה

ענקית הטכנולוגיה לא העלתה עדכוני גרסאות לאפליקציית הצ'ט, אותה מנסה ממשל פוטין לחסום. עתה נעתרה לבקשת מייסד טלגרם ופרסמה גרסה מעודכנת בחנות היישומים שלה, בניגוד לדרישת הממשלה

שירות כלכליסט 11:0803.06.18

אפל אישרה עדכון גרסה לאפליקציית טלגרם, לאחר שלא זכתה לעדכונים ב-iOS בחודש וחצי האחרון, בשל מתיחות בין אפליקציית הצ'ט ובין ממשלת רוסיה.

 

 

העדכון הגיע לאחר שמנכ"ל טלגרם, פאבל דורוב, הלין על כך שאפל חוסמת את השקתו - ובכך נכנעת לדרישות השלטון. "אף שברוסיה נמצאים רק 7% ממשתמשי טלגרם בכל העולם", צייץ בטוויטר, "אפל חוסמת את העדכונים לכל משתמשי טלגרם מאז אמצע אפריל".

 

טלגרם טלגרם

 

 

לפני כחודשיים הטילה הממשלה איסור על שימוש בטלגרם, בטענה שמפעילי האפליקציה מסרבים להעניק לסוכנויות הביון הרוסיות את מפתחות ההצפנה שלה. האיסור גרר מחאה מצד משתמשים ברוסיה, שרואים בטלגרם כלי תקשורת נוח וזמין, שאינו חשוף לריגול ממשלתי. הממשלה לא ויתרה והחריפה את האיסורים, בדמות דרישה לחסום מיליוני כתובות IP בשרתי אמזון וגוגל, בהן משתמשת טלגרם כדי לחמוק מחסימות. בנוסף, ביקש השלטון הרוסי מחברות כגוגל ואפל להסיר מקומית את טלגרם מחנויות האפליקציות.

 

 

 

אפל סירבה להסיר את טלגרם מחנות היישומים שלה ברוסיה, ובתגובה שלח הממשל הרוסי ביום ה' האחרון צו שמנחה את אפל להיענות לדרישה או שתיחשב לעוברת על החוק. מוסקבה נתנה לאפל ארכה של 30 יום להסיר את טלגרם. ואולם, אפל לא העלתה עדכון גרסה לאפליקציית הצ'ט מאז מרץ, ולא רק ברוסיה. הסיבה היתה ככל הנראה בעיות בהתאמתה למדיניות הפרטיות החדשה באיחוד האירופי (GDPR). העדכון פורסם לאחר ציוציו של דורוב - שמיהר להודות לאפל ולמנכ"לה טים קוק. עדיין לא ברור אם תיעתר אפל לדרישת הממשלה הרוסית; סירוב יחשוף אותה לקנסות ומגבלות, אך יועיל לה בתחום יחסי הציבור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x