שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אוסטרליה מטילה מס על מוצרים המיובאים ברשת? אמזון תחסום אותה

הממשלה החליטה להטיל מס של 10% על מוצרים בשווי של פחות מ-1,000 דולר אוסטרלי המיובאים במסחר מקוון; לפיכך הוחלט באמזון לחסום את האתר הבינ"ל שלה לאוסטרלים, שיסתפקו בגרסה המקומית בלבד

יואב סטולר 12:3701.06.18

אמזון תחסום את הגלישה באתר הבינלאומי שלה לתושבי אוסטרליה, בתגובה להחלטת הממשלה המקומית להעלות את המס על מוצרים מיובאים המוזמנים ברשת. עתה, יורשו האוסטרלים להזמין את מוצריהם דרך הגרסה המקומית בלבד, בה ההיצע קטן בהרבה.

 

 

 

חסימת האתר עתידה להיכנס לתוקף עם תחילת חודש יולי, ועד אז לאוסטרלים תהיה אפשרות ליהנות מהמגוון שלאמזון יש להציע. המשלוחים של המוצרים שהיו עד כה זמינים ביבשת הדרומית דרך הגרסה האמריקאית של Amazon.com ייפסקו בתאריך שנקבע.

 

במטרה לחזק את המסחר המקומי החליטו באוסטרליה להטיל מס של 10% על המוצרים והשירותים המיובאים ברשת מתחת ל-1,000 דולר אוסטרלי, סכום השווה ל-756 דולר אמריקאי. המס היה שמור עד כה למוצרים שנמכרו בתוך המדינה או לכאלו שיובאו בסכום שגדול יותר מ-1,000 דולר אוסטרלי - פער מיסוי שהיווה יתרון עבור האתרים הבינלאומיים על פני הסוחרים המקומיים בכל הנוגע למוצרים הזולים.

 

באמזון התנצלו על הפגיעה בחווית המשתמש שיידעו בקרוב הגולשים באוסטרליה, אבל הסבירו כי עליהם לחשב מחדש את צעדיהם: "על אף שאנחנו מצטערים על חוסר הנוחות שנגרם ללקוחותינו, עלינו לבצע הערכה מחדש של שווי הפעילות כחברה גלובלית שמפעילה אתרים בינלאומיים מרובים".

 

 

 

הגרסה האוסטרלית היא חדשה בפני עצמה והאתר פתח את שעריו רק בדצמבר שעבר. עתה, אלו שיבקשו להשתמש באמזון באוסטרליה יגלו שההיצע נחתך בכ-90% בהשוואה למלאי שהכירו. גם המחירים בו נחשבים לאטרקטיביים פחות ועל פי הדיווחים באוסטרליה עם פתיחתו הם היו דומים למחירי המוצרים ברשתות הקמעונאיות המקומיות.

 

ג'ף בזוס ג'ף בזוס צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x