$
אפליקציות

שפיגל תוקף: פייסבוק מעתיקה מסנאפצ'ט תכונות במקום ערכים

מנכ"ל ומייסד סנאפ טען שהרשת החברתית המתחרה גנבה ממנו פיצ'רים פשוט משום שלא הצליחה לחשוב על רעיונות טובים משלה - ושכמעצב, זה מחמיא לו. בנוסף, עקץ את מדיניות פרטיות המידע הבעייתית של פייסבוק

עומר כביר 11:0930.05.18
אוון שפיגל, מייסד ומנכ"ל סנאפ, יצא אמש (ג') למתקפה חזיתית נגד פייסבוק. "קשה להעתיק את הערכים שלנו", אמר בכנס של אתר recode, כשהוא מתייחס לנוהג של הרשת החברתית להעתיק תכונות מצליחות של סנאפצ'ט.

 

 

סנאפצ'ט ספגה מכה קשה שפגעה בגידול במספר המשתמשים שלה לאחר שאינסטגרם של פייסבוק העתיקה בהצלחה את תכונת הסטוריז שלה. "אנחנו מאוד נעריך את זה אם הם יעתיקו גם את מדיניות הגנת המידע שלנו", עקץ במרירות, כשהוא רומז לפרשת קיימברידג' אנליטיקה. סנאפ אוספת פחות מידע משתמשים לעומת פייסבוק, אך בדומה לה, עדיין מאפשרת למפרסמים להציג פרסומות ממוקדות על סמך מידע אישי.

 

 

אוון שפיגל אוון שפיגל

 

 

שפיגל הוסיף שהוא מתייחס להעתקה של פייסבוק בראייה של מעצב: "אם אתה מעצב משהו כל כך פשוט וכל כך אלגנטי, שהדבר היחיד שאנשים אחרים יכולים לעשות הוא להעתיק אותו בדיוק כמו שהוא, בתור מעצב זה הדבר הכי נפלא בעולם".

 

מנכ"ל סנאפ התייחס גם למה שלתפיסתו מבדל את החברה מפייסבוק. "סנאפצ'ט היא לא רק אסופה של יכולות, יש להם פילוסופיה בסיסית שמאוד מנוגדת למדיה חברתית מסורתית", אמר. "אני חושב שזו הסיבה שחברות מדיה חברתית מסורתיות מרגישות מאוימות. כי אנשים מבינים שלהתחרות בחברים שלהם על לייקים ותשומת לב זה לא כזה נפלא".

 

 

 

לסנאפצ'ט אין כפתור לייק, ושפיגל אמר שהמטרה שלו היא להפוך את האפליקציה לפלטפורמת תקשורת ולא פלטפורמת שידור: "זה מקום לחברים הקרובים שלך. זה שונה מהפורמט של פייסבוק לרשת חברתית. אפילו שפייסבוק יכולה להעתיק תכונות, סנאפ עדיין יכולה לשרוד. הם מאוד מתקשים לשנות את ה-DNA של החברה שלהם, וה-DNA של החברה שלהם הוא אנשים שמתחרים זה בזה על תשומת לב ברשת".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x