$
אינטרנט

מבוכה בפייסבוק: להנהלה אין מושג מה גנבה קיימברידג' אנליטיקה

שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של הרשת החברתית, הודתה שלא ידוע לחברה איזה מידע שאבה חברת הייעוץ הפוליטי מ-87 מיליון משתמשים. למעשה, בדיקה שתכננה פייסבוק לעשות בוטלה, לאחר שממשלת בריטניה ביצעה ביקורת משלה בקיימברידג' אנליטיקה

עומר כביר 10:2430.05.18
לפייסבוק אין מושג איזה מידע בדיוק שאבה קיימברידג' אנליטיקה על 87 מיליון משתמשי הרשת החברתית – כך גילתה אתמול סמנכ"לית התפעול של החברה, שריל סנדברג.

 

 

"עד היום, אנחנו לא יודעים למעשה איזה מידע היה לקיימברידג' אנליטיקה", אמרה סנדברג במהלך כנס של אתר recode שנערך בקליפורניה. ביקורת שהיתה אמורה לערוך פייסבוק במשרדי חברת הייעוץ, ושהיתה יכולה לספק לה מענה לסוגיה זה, הושעתה כשממשלת בריטניה החליטה לבצע בדיקה משלה. בתשובה לשאלה האם עובדי פייסבוק שהתנדבו בקמפיין הבחירות של טראמפ הבחינו במאגרי מידע חשודים אמר סנדברג: "לא, לא ממש".

 

רצינו לחקור, אבל אז ויתרנו. סנדברג רצינו לחקור, אבל אז ויתרנו. סנדברג צילום: בלומברג

 

 

סמנכ"לית התפעול של פייסבוק התייחסה גם לרכישות ענק עתידיות אפשריות שתבצע החברה, והעריכה שאלו יעוררו יותר שאלות ועניין מצד רגולטורים, בהשוואה לרכישות של ווטסאפ ואוקולוס. "ככל שאתה גדל, יש יותר בחינה, וכך צריך להיות", אמרה. "רכישות משמעותיות כנראה יזכו לאישור, כל עוד החברה הנרכשת לא קשורה לפעילות הליבה של פייסבוק אלא מרחיבה אותה".

 

 

 

עוד אמרה סנדברג שלחברה אין כוונה להחיות את מאמצי הפיתוח הכושלים ליצירת מכשיר מובייל משלה: "אני לא חושבת שאנחנו מדברים על לחזור לטלפונים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x