$
אינטרנט

מפתחות להיטי הגיימינג PUBG ו-Fortnite יוצאות לקרב משפטי

שני המשחקים משתייכים לאותה סוגה - זירה וירטואלית מרובת משתתפים, בה נלחמים גיימרים עד השורד האחרון. מפתחת PUBG תבעה את יריבתה בטענה שגנבה ממנה אלמנטים עיצוביים, על אף שבנתה עבורה רכיבי קוד - ושלטנסנט הסינית אחזקות בשתיהן

יואב סטולר 15:5429.05.18

הקרב של השנה בתחום הגיימינג נפתח: שתי החברות שפיתחו את המשחקים הפופולרים ביותר של השנתיים האחרונות עתידות להתחרות זו בזו, הפעם בבית המשפט. חברת PUBG corp, השייכת לחברה הדרום קוריאנית בלו-הול, תובעת את Epic Games בטענה שהמשחק Fortnite כולל מאפיינים שנגנבו מהמשחק המתחרה שפיתחה, PlayerUnknown's Battlegrounds.

 

 

שני המשחקים משתייכים לז'אנר משחקי היריות מרובי המשתתפים בתצורת זירה פתוחה, שמכונה Battle Royal. בז'אנר זה, נכנסים עד 100 גיימרים לאזור קרבות והמנצח הוא האחרון שנשאר חי. המשחקים הללו מצריכים מיומנות רבה, חשיבה טקטית וגם לא מעט מזל.

 

המשחק PUBG המשחק PUBG

 

 

על פי הטענות של מפתחת PUBG (שקדם לפורטנייט), אפיק גיימס השתמשה בנתונים ורכיבי עיצוב זהים לשל זירת PUBG. זאת, כשלפורטנייט עיצוב יותר קומיקסי וחמוד, בו האלימות נראית פחות גרוטסקית - מה שהפך אותו ללגיטימי בעיני הורים לילדים ובני נוער צעירים וסייע להפצתו המהירה.  

 

המשחק Fortnite המשחק Fortnite

 

 

התביעה, שהוגשה בבית דין בקוריאה, מסובכת למדי: אפיק גיימס היא שפיתחה את המנוע הגרפי של PUBG, ושתיהן נמצאות בבעלות חלקית של טנסנט הסינית - חברת ענק שלא רווה נחת ממריבות בין חברות הפורטפוליו שלה. גם PUBG וגם פורטנייט הם מקורות רווח איתנים: בפורטנייט נרכשו פריטים בתוך המשחק בסכום כולל של 296 מיליון דולר באפריל האחרון לבדו; ואילו המשחק PUBG נרכש ביותר מ-44 מיליון עותקים, שלפי הערכת SteamSpy הכניס למפתחת כ-1.3 מיליארד דולר, עוד לפני חישוב ההכנסות מרכישות בתוך המשחק.

 

 

 

זו אינה התביעה הראשונה של PUBG השנה. מוקדם יותר טענה החברה את Netease על שימוש ברעיונות שעומדים בבסיסו של המשחק הפופולרי בשני משחקים למובייל. בהליך שעדיין נידון, דרשה PUBG להסיר את המשחקים מחנויות האפליקציות, ולזכות בפיצוי של 150 אלף דולר על הפרת הזכויות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x