$
הייטק והון סיכון

הממשל האמריקאי מבטל את תוכנית הוויזות לסטארט-אפיסטים

התוכנית שיזם במקור ממשל אובמה נועדה לאפשר ליזמים צעירים לעבוד בארה"ב למשך שנתיים וחצי - עם אפשרות להארכת השהות בשנתיים וחצי נוספות. המשרד לביטחון המולדת: התוכנית יוצרת שימוש לא רצוי, לא מעשי ומיותר במשאבי הסוכנות

עומר כביר 14:0426.05.18

הממשל הפדראלי בארה"ב מבקש לבטל את תוכנית הוויזות לסטארט-אפיסטים, שיזם ממשלו של ברק אובמה. 

 

התוכנית, שמכונה Entrepreneur Parole Program, אמורה היתה להתחיל לפעול ביוני שעבר אך מעולם לא נכנסה לתוקף בגלל עיכובים ודחיות מצד ממשל טראמפ. היא נועדה לאפשר ליזמים שבונים עסקים עם צמיחה מהירה לבקש מעמד מיוחד שיאפשר להם לשהות ולעבוד בארה"ב למשך שנתיים וחצי, עם אפשרות להאריך את השהות בעוד שנתיים וחצי. מדובר בוויזה שונה מהוויזה לעובדי הייטק, H-1B, שמחייבת את המבקש להיות מועסק בחברה קיימת, ולכן לא מתאימה ליזמים שמקימים חברות חדשות.

 

נשיא ארה"ד דונלד טראמפ נשיא ארה"ד דונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

לפי כללי התוכנית, היזם חייב להחזיק בלפחות 10% מהחברה, שצריכה לזכות להשקעות בהיקף של 250 אלף דולר ממשקיעים פרטיים ועוד 100 אלף דולר מגופי ממשלה, ולהוכיח שיש לה פוטנציאל לצמיחה מהירה וליצירת מקומות עבודה.

 

למרות היתרונות החיוביים שבתוכנית זו לכלכלה האמריקאית, ממשל טראמפ מעולם לא יישם אותה. בתחילת אפריל, נמסר משירותי האזרחות וההגירה שהממשל לא עיבד בקשה אחת לוויזה במסגרת התוכנית, מתוך 12 בלבד שהתקבלו.

 

עתה, מודיע המשרד לביטחון המולדת שבכוונתו לבטל את התוכנית לחלוטין. לפי הודעת המשרד לביטחון המולדת, התוכנית מהווה שימוש לא רצוי, לא מעשי ומיותר במשאבי הסוכנות. זאת, בין השאר, מכיוון שכללי התוכנית התמקדו יתר על המידה בהטבות האפשריות שיזמים זרים יביאו לארה"ב, מבלי לספק דרך ברורה להישארותם במדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x