$
חדשות טכנולוגיה

כישלון לממציא האנדרואיד: מציע למכירה את יצרנית הסמארטפונים שהקים

לפי בלומברג, אסנשיאל פרודקטס של אנדי רובין הפסיקה את פיתוח סמארטפון הדגל הבא שלה; מכירות מכשיר הפרימיום המקורי שלה איכזבו

עומר כביר 13:4425.05.18

הכישלון הגדול של ממציא האנדרואיד: אנדי רובין מעוניין למכור את אסנשיאל פרודקטס (Essential Products), יצרנית סמארטפוני הפרימיום שהקים, והחברה הפסיקה את פיתוח סמארטפון הדגל הבא שלה - כך לפי דיווח של בלומברג.

 

לדברי מקורות, החברה שכרה את קרדיט סוויס כדי לייעץ לה בהליך המכירה ולפחות רוכש אחד הפגין עניין. החברה גייסה עד יום 300 מיליון דולר ממשקיעים בולטים דוגמת אמזון, טנסנט ופוקסקון ושווייה הוערך לפני שנה בין 900 מיליון למיליארד דולר.

 

סמראטפון הפרימיום המקורי של אסנשיאל, שבפיתוחו הושקעו 100 מיליון דולר, הושק באוגוסט שעבר אחרי כמה שבועות של עיכובים.

 

המכשיר, שכלל מסך קצה-אל-קצה, מעטפת קרמיקה והתבסס על אנדרואיד, תומחר בסכום גבוה של 699 דולר. המחיר הרתיע צרכנים רבים, והחברה מכרה רק 20 אלף יחידות לפני שחתכה את המחיר ב-200 דולר באוקטובר האחרון. בסך הכל נמכרו 150 אלף יחידות של המכשיר.

 

אנדי רובין אנדי רובין צילום: איי פי

 

החברה התחילה לפתח דגם חדש, אבל על רקע הכישלון ביטלה את התוכניות והעבירה את המיקוד למוצר בית חכם שעתיד להגיע לשוק רק בשנה הבאה. במקביל, היא בוחנת אפשרות לשכור את פוקסקון לפתח ולייצר עבורה סמארטפון תחת מותג אסנשיאל.

 

 

 

אסנשיאל סירבה להגיב לדיווח. רובין צייץ בתגובה בטוויטר: "תמיד יש לנו מגוון מוצרים בפיתוח ואנחנו מאמצים ביטול של חלק מהם לטובת אחרים שיהיו להיטים גדולים. אנחנו משקיעים במוצרים עתידיים ומשני משחק, שיכללו מוצרי מובייל ומוצרים לבית".

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x