$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג תשלם לאפל 529 מיליון דולר על הפרת פטנטים בסמארטפונים

כך קבע חבר מושבעים בבית משפט פדרלי בארה"ב; מדובר בשלב נוסף במאבק הפטנטים, שהחל ב-2012 אז תבעה אפל מסמסונג פיצויים של מיליארד דולר

עומר כביר 08:3225.05.18

סמסונג תשלם לאפל 529 מיליון דולר בגין הפרת פטנטים בסמארטפונים שלה - כך פסק אמש חבר מושבעים בבית משפט פדרלי בסן חוזה, ארה"ב.

 

מדובר בשלב העדכני בסאגה בת שבע השנים, במשפט פטנטים מורכב. אפל ביקשה פיצויים בסך מיליארד דולר, בדומה להחלטת המושבעים המקורית מ-2012, בעוד סמסונג טענה שהסכום צריך לעמוד על 28 מיליון דולר בלבד.

 

המושבעים פסקו רק בשאלת גובה הפיצויים, לאחר שחבותה של סמסונג כבר נפסקה בשלבים קודמים, בהם נקבע, בין השאר, שהפינות העגולות בסמארטפונים של החברה וסידור האייקונים ברשת, מפרים פטנטים של אפל.

 

גלקסי 5 ואייפון 6 גלקסי 5 ואייפון 6 צילום: phoneArena

"ההחלטה של היום מנוגדת לפסיקת בית המשפט העליון לטובת סמסונג, בנוגע להיקף הנזקים של פטנטי עיצוב", נמסר לבלומברג מסמסונג. "נשקול את כל האפשרויות כדי להגיע לתוצאה שלא מונעת יצירתיות ותחרותיות לך החברות והצרכנים".

 

מאפל נמסר: "התביעה תמיד עסקה ביותר מכסף. אנחנו מאמינים עמוקות בערך העיצוב, והצוותים שלנו עובדים ללא-ליאות כדי ליצור מוצרים חדשנים שמענגים את הלקוחות שלו".

 

סכום הפיצויים המקורי מ-2012, בסך 1.05 מיליארד דולר, צומק במשפט חוזר ב-2013 ל-399 מיליון דולר. אחרי שסמסונג הסכימה לשלם פיצויים כלשהם הגיע התיק לבית המשפט העליון ב-2016, ואז חזר לשופטת בית המשפט המחוזי הפדרלי, לוסי קו, בדרישה לדון מחדש בפיצויים. עתה תאלץ סמסונג לשלם 140 מיליון דולר נוספים.

 

עם זאת, לא מדובר במכה קשה מדי בעבור החברה. בבלומברג מציינים שהרווח היומי של חטיבת המובייל סמסונג עומד על 38.9 מיליון דולר. כלומר, פעילות זו של החברה לבדה יכולה לכסות את עלות הפיצויים בתוך כשבועיים בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x