שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

סוני מודיעה: הפלייסטיישן 4 מתקרבת לסוף חייה

החברה צפויה להשקיע פחות בשיווק קונסולת המשחקים הפופולרית שלה, אותה השיקה ב-2013 - ולהתמקד בהכנסות משירותי גיימינג מקוונים עד לחשיפת הקונסולה הבאה. לפי הערכות, היא לא תגיע לשוק לפני 2021

יואב סטולר 14:0024.05.18

סוני הודיעה שעידן הפלייסטיישן 4 קרב אל סופו: בכנס שערכה החברה אמר ג'ון קודרה, נשיא חטיבת הבידור של סוני שמנהלת את פעילות הקונסולות שלה, שה-PS4 חווה ירידה במכירות. כמו כן, אמר שהחברה תצמצם את פעילות מכירת ה-PS4 לעת עתה. הקונסולה, שהושקה ב-2013, נחשבה להצלחה גדולה עבור סוני: עד כה נמכרה ביותר מ-76 מיליון יחידות.

 

 

"נשתמש בשלוש השנים הבאות כדי להכין את הצעד הבא, להתכופף כדי שנוכל לקפוץ גבוה יותר בעתיד", אמר קודרה. על פי דברים אלו, סוני עשויה להוריד פרופיל מבחינת מכירות הקונסולות עד 2021, בה צפויה להגיע לשוק הקונסולה שתחליף את ה-PS4 הפופולרית.

 

סוני PS4 סוני PS4

 

 

תנודה זו מקובלת בשוק הקונסולות: מזה חמש שנים שפלייסטיישן 4 מלווה אותנו, ואין לצפות שסוני יפסיקו לייצר אותה בקרוב - גם אם לא תשקיע בשיווקה כבעבר. יתכן שההחלטה הזו תצמצם את רווחי סוני, אך אפיקי פעילות אחרים שלה מכניסים לה יותר מבעבר, בראשם ההכנסות משירותים מקוונים שונים. בנוסף, שירות הפרימיום פלייסטיישן פלוס, שמאפשר לקבל גישה למשחקים, מהווה מקור רווח מתמשך שאינו תלוי במכירת קונסולות חדשות. שירות פלוס צמח ב-60% בשנתיים שחלפו מאז הושק ב-2015, וסוני מתכננת להוסיף לו משחקים חדשים ובלעדיים. ההחלטה עולה בקנה אחד עם תוכניתה האסטרטגית של סוני להתמקד בתחומי השירותים המקוונים ולהתרחק קצת מתחומי החומרה שמזוהים עמה.

 

 

 

ומה על הקונסולה הבאה? יש להניח שתיקרא פלייסטיישן 5, כמיטב המסורת בסדרת המוצרים. בדרך כלל לוקח לקונסולות משחקים שנה עד שנה וחצי להגיע לשוק לאחר השקתן, כך שציבור הגיימרים יאלץ להמתין בסבלנות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x