$
חדשות טכנולוגיה

אובר מציגה: קפיצת ענק במכירות ברבעון הראשון ושווי של 62 מיליארד דולר

לפי דיווח שהעבירה חברת שיתוף הנסיעות ל-CNBC, מכירותיה זינקו ברבעון הראשון ב-55%, בעוד הפסדיה הצטמצמו ב-49%. במקביל חשפה החברה את כוונתה למכור נתח נוסף ממניותיה - בעסקה שתקפיץ את שוויה מ-48 מיליארד דולר ל-62 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 00:0624.05.18

חברת שיתוף הנסיעות אובר מציגה זינוק בהכנסות וצמצום בהפסדים ברבעון הראשון. במקביל הודיעה אובר כי היא עשויה למכור למשקיעים חדשים ו-ותיקים נתח מן החברה לפי שווי גובה יותר מזה שיוחס לה בעבר של 62 מיליארד דולר.

 

 

 

על פי דיווח שמסרה אובר ל-CNBC, ההכנסות שלה ברבעון הראשון הסתכמו ב-11.3 מיליארד דולר, גידול של 55% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. אובר מסרה כי הפסד ה-EBITDA המותאם שלה הצטמצם ב-49% לעומת הרבעון המקביל אשתקד - מ-597 מיליון דולר ל-304 מיליון דולר. 

מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי צילום: Expedia

 

ההפסד הנקי המותאם ברבעון הראשון הסתכם, על פי אובר, ב-577 מיליון דולר. מספרים אלה אינם כוללים רווח של 3 מיליארד דולר שהשיגה אובר ברבעון הראשון ממכירת הפעילות שלה בדרום-מזרח אסיה למתחרה שלה גראב, וכן לא כוללים את השלכות המיזוג שביצעה אובר ברוסיה עם חברת Yandex.

 

אובר חשפה, כאמור, גם עסקה חדשה שטומנת בחובה שווי גבוה יותר לחברה מהעסקה שביצעה עם סופטבנק בשנה שעברה. אובר מתכננת למכור למשקיעים הקיימים בה Altimeter ו-TPG, וכן למשקיעה החדשה Coatue, נתח ממניותיה בהיקף של 400 עד 600 מיליון דולר במחיר של 40 דולר למניה, מה שמרמז על שווי של 62 מיליארד דולר שייוחס לה. זאת לעומת השווי שניתן לחברה בשנה שעברה, אז רכשה סופטבנק נתח מאובר לפי שווי של 48 מיליארד דולר.

 

מאז נכנס לתפקידו המנכ"ל דרה קוסרשאהי בשנה שעברה, אובר נאבקה לשפר גם את הדימוי הציבורי שלה וגם את תוצאותיה העסקיות. כחברה פרטית, אובר לא נדרשת לפרסם את התוצאות שלה, אך החלה לעשות זאת ברבעונים האחרונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x