$
הייטק והון סיכון

קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי משקיעה בקרן מניב מוביליטי הישראלית

הקבוצה נבחרה באוגוסט שעבר להפעלת מעבדה של רשות החדשנות הישראלית, שתתמקד בתחום התחבורה החכמה ותפעל בתל אביב. קרן מניב מוביליטי השקיעה בעבר בחברות אוטוטק כאפסטרים ואוטונומו

הגר רבט 16:1622.05.18
קבוצת הרכב (Alliance) של רנו-ניסאן-מיצובישי, הודיעה היום (ג') על השקעה בקרן מניב מוביליטי הישראלית, שמשקיעה בתחום טכנולוגיות התחבורה בישראל. מאליאנס נמסר ל"כלכליסט" כי סכום ההשקעה הסופי בקרן טרם נקבע, אך כי הקבוצה מחויבת להשקעה.

 

 

מניב מוביליטי הודיעה בקיץ האחרון על סגירת קרן של כ-40 מיליון דולר. בין המשקיעים הקודמים בקרן ניתן למנות את OurCrowd ,InMotion Ventures ,Valeo ו-French Tier. מניב משקיעה בעיקר בחברות הנמצאות בשלבי הסיד או סבב A. יש לה כבר 15 חברות פורטפוליו בתחום, רובן בישראל וכמה בארה"ב. ביניהן Intuition Robotics המפתחת טכנולוגיות רובוטיקה חברתית, UpStream Security המתמחה בתחום הסייבר לרכב ואוטונומו, שפיתחה פלטפורמת שירות מבוססת ענן לספקי שירות ומפתחי יישומים לכלי רכב אוטונומיים.

 

רנו וניסאן רנו וניסאן צילום: איי אף פי, בלומברג

 

 

מתיה דה שנוויל, מנהל בכיר באליאנס ונצ'רס אמר ל"כלכליסט" כי הקרן תשקיע בעתיד גם ישירות בחברות סטארט-אפ ישראליות: "ההשקעה במניב היא לא רק השקעה אלא שותפות איתם שתעזור לנו להאיץ את המעורבות שלנו פה ותזכה אותנו בגישה מהירה לסטארט-אפים. יש הרבה סטארט-אפים ישראלים שאנחנו מסתכלים עליהם עכשיו, ונשקיע בחלק מהם ישירות".

 

נציגים בכירים של קבוצת הרכב Alliance הגיעו היום לישראל כדי להשתתף בכנס EcoMotion בתל-אביב ולהיפגש עם סטארט-אפים ישראלים ושותפים פוטנציאליים. הקבוצה נבחרה באוגוסט האחרון לאחת מחמש הזכייניות שיפעילו את המעבדות של רשות החדשנות הישראלית. המעבדה שתפעיל הקבוצה תתמקד בתחום הניידות העירונית החכמה. היא תוקם תוקם בקריית עתידים, כחלק ממתחם משותף של עיריית ת"א ואונ' ת"א שמיועד ליזמים בראשית דרכם.

 

חמשת הזכיינים יפעילו את המעבדות לתקופה של 3 שנים במהלכן תשתתף הרשות במימון הקמת תשתית טכנולוגית לטובת היזמים בסכום עד 4 מיליון שקל ובתפעול שוטף של חצי מיליון שקל לשנה. הסטארט-אפים שייקלטו במעבדות יקבלו מימון בשיעור השתתפות של 85% ועד מיליון שקל למימון פרויקט הוכחת היתכנות. המעבדות יעמידו תשתיות טכנולוגיה וידע בתחומים שיהיו זמינים ליזמים במימון של רשות החדשנות להוכחת היתכנות.

 

מתיה דה שנוויל מתיה דה שנוויל

 

 

לא רק אוטוטק

 

בינואר השנה השיקה הקבוצה קרן השקעות תאגידית בשם Alliance Ventures, שמתכננת להשקיע עד מיליארד דולר במהלך חמש שנים. פרנסואה דוסה, מנהל הקרן, אמר היום לרויטרס ש"הרעיון הוא לבצע השקעה אחת בכל חודש". דה שנוויל אמר ל"כלכליסט" כי בעוד שהקרן מחפשת טכנולוגיות מגוונות לרכב העתיד, בישראל הם מצפים למצוא סטארט-אפים בתחום הבינה המלאכותית, הסייבר והביג דאטה.

 

 

 

יצרניות רכב רבות כבר השקיעו בחברות ישראליות, האם אתם פתוחים להשקעות בחברות שכבר קיבלו השקעות מיצרניות אחרות?

"בהחלט. למעשה בשבועות הקרובים תראי שההשקעה הבאה שלנו היא עם עוד שמות גדולים בתחום. לפעמים התחרות עם אחרים יכולה אפילו לעזור לנו. עבורנו זו יותר שאלה של האצת ההתקדמות מאשר של תחרות. אמנם לא כולם פתוחים להשקעות משותפות. אבל לדעתי זה נותן לנו יתרון, לפחות מבחינת העמדה שלנו מול הסטארט-אפים, אלה יתקשו לקבל יצרן שמעוניין בבלעדיות, אפילו אם מדובר ביצרן גדול במיוחד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x