$
מכשירים ומדריכים

תפוח קשוח: האייפון X הוא מכשיר הדגל הכי עמיד לנפילות ומכות

מבחן הפלה מקיף שביצע אתר Tom's Guide גילה שמכשיר הדגל של אפל הוא העמיד והחזק ביותר. הוא התגלה כעמיד יותר מה-S9 של סמסונג, המייט 10 פרו של וואווי ואף מה-V30 של LG, שגופו עומד בתקנים צבאיים

רפאל קאהאן 15:1022.05.18

אתר החומרה הוותיק Tom's Guide ביצע מבחן מקיף לסמארטפונים במטרה לגלות מיהו הדגם העמיד ביותר לנפילות ומכות. בתום מבדקים קפדניים, התגלה כי האייפון X של אפל הוא העמיד מכולם - תוצאה מפתיעה למדי, בהתחשב בעדינותם הטיפוסית של מכשירי אפל.

 

 

מבחני האתר כללו הפלה מגבהים של 120 ו-180 ס"מ, שמדמים גובה אדם שמדבר בטלפון בעמידה וגובה אדם שיושב. ההפלות בוצעו על רצפת בטון ועל רצפה בציפוי עץ לבוד. מכשירים שיצרניהם הצהירו על עמידות למים הופלו גם לאסלה מהגבהים האמורים ולקינוח - הופלו המכשירים מרחפן, בגובה 30 מ' כדי לדמות נפילה מחלון בית.

 

 

 

 

המכשיר העמיד ביותר לנפילות היה המוטורולה Moto Z2 Force, טלפון בעל מסך פלסטי שתוכנן לשרוד התעללות קשה. ואולם, לא קטף המכשיר את תואר "העמיד מכולם" משום שאינו עמיד במים. לצידו, בלט גם ה-Venture X, סמארטפון מוקשח מתוצרת LG, שנמכר אך ורק בידי AT&T ואין לו מקבילה בארץ או באירופה. האייפון X הינו סמארטפון הדגל המצטיין, שהציג תוצאות מרשימות בכל המבחנים - ככל הנראה שהודות לשלדת הפלדה שלו.

 

מוטורולה Moto Z2 Force מוטורולה Moto Z2 Force צילום: מוטורולה

 

 

אחריו בלט ה-V30 של LG, בעל תאימות לתקן הצבאי MIL-STD 810G. הבא ברשימה היה ה-S9 של סמסונג, שעל אף גוף הזכוכית שלו המשיך לתפקד ולא התנפץ. מכשירים נוספים שנבחנו היו האייפון 8, המייט 10 פרו של וואווי, פאבלט הנוט 8, הוואן פלוס 5T, הפיקסל XL2 של גוגל והאייפון SE הוותיק, שהציג את הציונים הגרועים ביותר ונשבר יותר מכולם.

 

אייפון X אייפון X צילום: רפי קאהאן

 

 

האייפון X והגלקסי S9 הם המכשירים בהם תיקון המסך הוא היקר ביותר ועלול להגיע לאלף שקל ויותר. לפיכך, עמידותם מהווה בשורה למי שמחפש סמארטפון דגל ונוטה להפיל את המכשירים שלו.

 

 

 

יצרניות המכשירים מנסות לתת לטלפונים שלהן עמידות גבוהה, אך גם מרוויחות לא מעט ממכירת חלפים לתיקון טלפונים שנשברים - ולכן לא ממהרות לאמץ טכנולוגיות חדשות בתחום. למשל, זכוכית Willow שפותחה לאחרונה בידי קורנינג, יצרנית גורילה גלאס הוותיקה ועדיין לא הותקנה באף מכשיר. המלצתנו למי שנוהג להפיל את מכשיריו היא להצטייד בכיסוי חזק ועמיד. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x