שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

טראמפ נותן לאחרים לצייץ בשמו, מסתובב עם מכשירים לא מאובטחים

תחקירים של הבוסטון גלוב ושל פוליטיקו מספקים הצצה ייחודית לשימוש שעושה נשיא ארה"ב ברשת החברתית ובמכשיריו - תוך התעלמות מנהלי הבית הלבן; עוזריו מצייצים בשמו, תוך שהם שומרים על סגנונו הבוטה - והוא מסרב לתת את הטלפונים שלו לבדיקות אבטחה קבועות

יואב סטולר 13:2222.05.18

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מרבה להשתמש בטוויטר, והרשת החברתית מהווה אפיק תקשורת עיקרי שלו עם הציבור ולפעמים, גם עם אנשי המטה שלו. תחקירים של הבוסטון גלוב ושל אתר פוליטיקו חושפים את פרקטיקות השימוש המפתיעות של הנשיא: למעשה, רבים מהציוצים שלו כלל לא נכתבים בידיו.

 

 

שני גורמים בבית הלבן מסרו לגלוב שאנשי צוותו של הנשיא מצייצים בשמו - תוך שהם מקפידים על סגנונו הבוטה ואף על שגיאות התחביר שמאפיינות את דבריו. הצוות מוסיף מספר חריג של סימני קריאה, מילים שכתובות באותיות גדולות בלבד - אך נמנעים משגיאות כתיב, דבר שזוהה בעבר בציוצים שכתב הנשיא בעצמו.

 

 

מדבר בעצמו; את הציוצים הוא משאיר לצוות. טראמפ מדבר בעצמו; את הציוצים הוא משאיר לצוות. טראמפ צילום: איי אף פי

 

 

בתוך כך, נודע שגם שיטת השימוש של הנשיא בטלפונים סלולריים אינה שגרתית בעליל: לפי אנשי פוליטיקו ומקורות המקורבים לבית הלבן, נוהג טראמפ להסתובב עם שני אייפונים, כשאחד משמש לשיחות טלפון והשני - לציוצי טוויטר וקריאת חדשות. שני המכשירים אינם מאובטחים בהתאם לנהלי הבית הלבן: המצלמות והמיקרופונים הסביבתיים שלהם ככל הנראה שלא נוטרלו, והם אינם נבדקים באופן קבוע בידי אנשי האבטחה של הנשיא. בכך, חשוף טראמפ לפריצות ואיומי אבטחת מידע רבים.

 

כשביקשו אנשי השירות החשאי מהנשיא להחליף את הטלפונים פעם בחודש, כדי לצמצם את סיכוני האבטחה, השיב להם שהעניין לא נוח לו ושהוא מוותר על הנוהל הזה. הטלפונים הנוכחיים של טראמפ לא נבדקו בידי גורמי מודיעין מוסמכים מזה חמישה חודשים, כך שאין לדעת האם נפרצו בידי גורמים עוינים.  

 

 

 

מדובר באיום אבטחה מהמדרגה הראשונה, גם אם לא ישתמש גורם זר בטלפון לצורכי ביון; גם ציוץ בודד מטראמפ יכול להצית משבר בינלאומי, לגרום לחברות הפסדים או להוציא המונים לרחובות. קודמו בתפקיד אובמה הרבה גם הוא להשתמש בסמארטפון, אך דאג להשבית את המצלמות והמיקרופונים, ומסר אותו לבדיקת השירות החשאי מדי חודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x