אפליקציות

סמסונג לא מוותרת על ההפעלה הקולית, מפתחת ביקסבי חדשה

הגרסה החדשה של הסייענית החכמה תכלול שיפור ביכולות זיהוי שפה טבעית, במהירות הפעולה ובביצועים בסביבות רועשות; היא ככל הנראה תיחשף הקיץ, ביחד עם פאבלט הדגל Note 9

רפאל קאהאן 16:4921.05.18

סמסונג לא מוותרת על ההפעלה הקולית: למרות הביקורות הקשות שקיבלה ביקסבי, המתחרה שלה לסירי של אפל ואסיסטנט של גוגל, מתכננת הענקית הקוריאנית להשיק גרסה משודרגת ועתירת יכולות.

 

 

גריי ג'י לי, ראש מרכז המו"פ של סמסונג בתחום הבינה המלאכותית, סיפר לקוריאה הראלד שביקסבי המשופרת תושק בהמשך השנה וצפויה להיכלל בגלקסי Note 9, פאבלט הדגל הבא של החברה. מכשירי Note נחשפים בדרך כלל בין אוגוסט לספטמבר, וכוללים את חוד החנית הטכנולוגית של סמסונג.

 

ביקסבי ביקסבי צילום: שאטרסטוק

 

 

הגרסה החדשה תישען בין השאר על רכישת חברת Viv שביצעה סמסונג, אשר מפתחת יכולות בינה מלאכותית. ביקסבי הבאה תזכה לשדרוג ביכולות השיחה שלה, במהירות התגובה ובביצועיה בסביבות רועשות - רכיב שתלוי בטכנולוגיות המיקרופון במכשיר שמריץ אותה. סמסונג שואפת להפוך את ביקסבי לחלק מאקוסיסטם גדולה שתכלול מקררים, טלוויזיות ומוצרי חשמל ביתיים נוספים. סמסונג תתקשה למשוך מפתחים לפלטפורמה שלה, שכן בניגוד לאמזון וגוגל, סמסונג היא חברת חומרה; אין למערכת ההפעלה הקולית שלה ערך מוסף בדמות רכישת מוצרים ושירותים מקוונים. לפיכך, מתמקדת סמסונג בפיתוח עצמי לביקסבי, מה שמגביל את יכולותיה ומקשה עליה להפוך למקור רווח.

 

 

 

גרסת ביקסבי הראשונה הושקה בשנה שעברה וזכתה לתגובות צוננות במיוחד, בשל תמיכה מוגבלת באנגלית וקוריאנית ויכולות ירודות של זיהוי שפה טבעית. בנוסף, שולבה ביקסבי באופן מובנה במספר מכשירים של החברה, במסגרת כפתור פיזי ייעודי - כנראה הכפתור שנלחץ הכי פחות מכל כפתורי הסמארטפונים של סמסונג. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x