$
חדשות טכנולוגיה

ממני תראו וכן תעשו: אנווידיה פיתחה AI שלומדת מצפייה באנשים

החברה פרסמה מאמר שמציג יכולות למידת מכונה מתקדמות, במסגרתן יוכל רובוט לראות כיצד מדגים אדם משימה מסוימת ולחקות את פעולתו. הפיתוח, שעשוי להאיץ ולהקל על הטמעת מערכות רובוטיות שונות, יוצג במלואו בשבוע הבא

עומר כביר 11:0621.05.18

חוקרי בינה מלאכותית של אנווידיה, מפתחת השבבים השנייה בגודלה בעולם, בנו מערכת למידת עמוקה חדשנית, שמאפשרת לרובוט ללמוד לבצע מטלות חדשות פשוט באמצעות התבוננות באדם שמבצע את המטלה, מבלי שנדרש לכתוב קוד תוכנה למטלה הספציפית - כך לפי מאמר מדעי שפרסמה החברה.

 

 

לדברי אנווידיה, השיטה תאפשר לשפר את התקשורת בין בני אדם לרובוטים והמשך המחקר בתחום גם יאפשר לאנשים לעבוד לצד רובוטים בצורה טבעית. "כדי שרובוטים יבצעו מטלות שימושיות בעולם האמיתי, צריך לתקשר את המטלה לרובוט בקלות", נכתב במאמר. "זה כולל הן את התוצאה הרצויה והן רמזים לגבי הדרך הטובה ביותר להגיע אליה. באמצעות הדגמות, משתמש יכול לתקשר לרובוט את המטלה ולספק רמזים לגבי אופן ביצועה המיטבי".

 

פועלים ורובוטים במערך ייצור פועלים ורובוטים במערך ייצור צילום: RobotHub

 

 

כשהרובוט צופה בביצוע מטלה, הוא מסוגל לחולל תיאור של הצעדים הדרושים לביצוע. לצורך המחקר אימנו החוקרים את המערכת באמצעות מספר קוביות צבעוניות ומכונית. המערכת למדה את היחסים הפיסיים בין הקוביות, והאם הן מונחות זו על גבי זו או אחת ליד השנייה.

 

 

 

המפעיל האנושי אז עורם את הקוביות זו על גבי זו, והמערכת מייצרת תוכנה מתאימה ומניחה את הקוביות בסדר הנכון. מכיוון שבעת הביצוע מתייחסת המערכת גם למצב בפועל, היא מסוגלת לזהות טעויות ולתקן אותן בזמן אמת. המאמר טרם עבר ביקורת עמיתים ולא פורסם בכתב עת מדעי, אך הוא יוצג בשבוע הבא בוועידת הרובוטיקה ICRA שתיערך באוסטרליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x