$
מכשירים ומדריכים

נאחזת בקריפטו: HTC מפתחת סמארטפון-בלוקצ'יין

הטלפון, שמכונה אקסודוס, יהיה בעל ארנק מובנה למטבעות וירטואליים ורכיבי תקשורת מאובטחים במיוחד; החברה מקווה לפנות כך לפלח שוק חדש ולשפר את מצבה הקשה, אך למוצר שכזה יש פוטנציאל שיווק מוגבל ובעייתי

יואב סטולר 18:3016.05.18

חברת HTC מפתחת טלפון חכם ייעודי לתחום הבלוקצ'יין. יצרנית הסמארטפונים הטיוואנית עובדת בימים אלה על מכשיר המכונה אקסודוס - בשאיפה שימשוך אליה קהל חדש ויסייע בשיפור מצבה הקשה בשווקים.

 

 

לפי דיווח של the next web, יצויד המכשיר בארנק קריפטו מובנה ומוצפן, שיתוכנן כך שיהיה אפשר לחסום את הגישה אליו דרך הרשת, גם כשזו תהיה זמינה בטלפון. כמו כן, ייתמוך הטלפון ביכולות ביזור מערכות תוכנה שתסייע לפעולה מאובטחת יותר מול תשתיות בלוקצ'יין למיניהן ובכלים להעברה חסויה של מידע רגיש.

 

 

 

מכשיר האקסודוס מכשיר האקסודוס צילום: thenextweb

 

 

ב-HTC מסבירים כי בטלפון תובנה אפשרות תקשורת מבוססת בלוקצ'יין בין בעלי אקסודוס, מה שיקנה להם ערך מוסף וימשוך יותר חובבי קריפטו לרכוש אותו. בכך, סבורה החברה שתוביל סטנדרטיזציה בזירת הבלוקצ'יין בכל הנוגע למכשירי קצה. HTC אינה היחידה שמנסה לפתח ולקדם מוצר שכזה: סירין לאבס הישראלית של משה חוגג אמורה להשיק את המכשיר שלה כבר לקראת סוף השנה. בנוסף לסירין, לפני כחודשיים דווח בבלומברג כי וואווי, יצרנית הסמארטפונים השלישית בגודלה בעולם, מנהלת מגעים עם חוגג על שילוב מערכת ההפעלה הייעודית שפיתחו עבור הבלוקצ'יין במכשיריה.

 

לפי הערכות, רוצה HTC להפוך את המכשיר שלה לבחירה טבעית עבור משתמשים שפעילים בתחום הקריפטו, אך כנראה שלא ממנו תבוא ישועתה: החברה ראתה מחזור רווחי ראשון לאחר 11 רבעונים הפסדיים - וגם הישג זה התקבל רק בזכות עסקה בודדת עם גוגל. סמארטפון בלוקצ'יין פונה לפלח שוק קטן מאוד, שכן רוב הפעילים בו מתייחסים למטבעות וירטואליים כאפיק השקעה ולא כמטבע פעיל. לפיכך, אין להם צורך בסלולרי שיתמוך בביצוע פעולות תכופות בארנקם המקוון.

 

 

 

אם לא די בכך, מדובר במוצר שקשה למכור: רגולטורים מתייחסים למיזמי מטבעות וירטואליים בחשדנות מוצדקת, שכן התחום מלא בהונאות, שימוש בידי פושעים ומחלות אחרות. לפיכך, קשה להאמין שרשתות שיווק ירגישו בנוח להציע אותו ללקוחות, מה שיחייב את HTC להשקיע הון בשיווק שלו בעצמה. הקצאת הון לשיווק תמיד היה עקב האכילס של HTC, ומכשירים מעולים שהשיקה בעבר לא הגיעו לדי שווקים כדי לגרוף רווחים ראויים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x