$
חדשות טכנולוגיה

דידי צ'ושינג קיבלה אישור לבחון רכב אוטונומי בארה"ב

החברה, יריבתה המרה של אובר בתחום שיתוף הנסיעות, תתחיל בניסויי רכב בקליפורניה. זאת, בעוד אובר עדיין מושעית בשל התאונה הקטלנית בה היתה מעורבת - ונגרמה בשל שילוב בין ליקוי תוכנה וחוסר עירנות של נהג מפקח

יואב סטולר 16:5214.05.18
דידי צ'ושינג קיבלה אישור לבצע נסיעות מבחן ברכב אוטונומי בכבישי קליפורניה. החברה, שמוכרת כמקבילתה הסינית של אובר, צפויה להתחיל בקרוב את נסיעות הניסוי בשאיפה להדביק את הפער שפתחו מתחרות מערביות בתחום הנהיגה האוטונומית.

 

 

דידי, שצפויה לצאת להנפקה כבר ב-2018 על פי שווי של בין 70 ל-80 מיליארד דולר, היא ה-53 במספר לקבל את האישור. מחלקת התחבורה של קליפורניה אישרה לנסוע בכבישיה במכוניות אוטונומיות כשבהן נהג לשעת חירום בלבד.

 

 

 

אפליקצית דידי צ'ושינג אפליקצית דידי צ'ושינג צילום: בלומברג

 

 

אובר, יריבתה הגדולה, נאלצה להקפיא את נסיעות המבחן של הרכב האוטונומי שהיא מפתחת את מערכותיו. השעיית הניסוי הגיעה בעקבות תאונה קטלנית שעברה אחת ממכוניותיה - תאונה שהביאה למותה של הולכת רגל, וככל הנראה שקרתה בשל שילוב בין תקלת תוכנה וחוסר עירנות מצד נהג הבטיחות.

 

דידי סירבה להגיב על תוכניותה בארה"ב; בשנה שעברה דידי פתחה משרדים בעמק הסיליקון. המטה בחוף המערבי נועד להוות מוקד פיתוח ומחקר טכנולוגי עבור דידי בנושאי בינה מלאכותית, בטיחות ואבטחה. המרכז של דידי, שנמצא במאונטן וייו (מקום מושבה של גוגל), מונה כיום כ-100 עובדים.

 

 

 

על אף הסיקור הנרחב שמקבלת התחרות מהחוף המערבי של ארצות הברית, לדידי גם מאבק בבית: גם באידו, טנסט ואליבאבא מסתכלות על השוק האוטונומי שתופס תאוצה ומשקיעות בו את כספן. מזה מספר חודשים שערכה דידי ניסויים במערכות הנהיגה האוטונומיות שפיתחה על אדמת סין תחת מעטה חשאיות. בין שותפותיה בתחום הרכב נמנים מותגים כמו רנו, ניסן, מיצוביש והחלקים הסיניים של טויוטה ופולקסוואגן.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x