$
חדשות טכנולוגיה

מיהו סוחר מטבעות הקריפטו הישראלי הממוצע?

אתר המסחר במטבעות וירטואליים Bit2C ניתח נתוני סוחרים בארץ ובנה פרופיל כללי שלהם. היום במסחר מתאושש הביטקוין מהמגמה השלילית של הימים האחרונים ונסחר ברמה של 8,700 דולר

הגר רבט 18:2114.05.18
רוכש המטבעות הדיגיטליים הממוצע בישראל הוא גבר צעיר ממרכז הארץ. כך עולה מנתונים שאסף אתר המסחר הישראלי Bit2C, שניתח נתונים של יותר מ-7,800 משתמשים שביצעו דרכו רכישות בין חודש דצמבר 2017 למאי 2018.

 

 

לפי הנתונים, 91% מרוכשי הביטקיון הישראלים הינם גברים, 68% מהם מהמרכז (אשדוד עד נתניה), 19% מאזור הצפון ו- 13% מדרום הארץ. בנוסף, ושלא במפתיע, רוב מי שמחליטים להצטרף לשיגעון הביטקוין הם צעירים: 78% מהסוחרים הישראלים הם בגילאי 40-18, 19% בגילאי 60-40 ורק 3% מעל גיל 60.

 

היום במסחר מתאושש הביטקוין מהמגמה השלילית של הימים האחרונים ונסחר ברמה של 8,700 דולר, לאחר שבסוף השבוע האחרון נסחר ברמה הנמוכה ביותר שלו מאז 19 באפריל. בראיון ל- The Express, אנליסט המטבעות הווירטואליים מתיו ניוטון (Matthew Newton) הצהיר כי הבנקים הגדולים בעולם כבר השקיעו כספים בכמויות גדולות בביטקוין ובאת'ריום.

 

מטבעות קריפטו מטבעות קריפטו צילום: Coin/Flick

 

 

התקופה בה נאספו הנתונים מקבילה לעלייה הגדולה בשער הביטקוין. לאחר שרשם עלייה רציפה מאז אוקטובר, הנסיקה המהירה של הביטקוין (ואיתו של מטבעות קריפטו נוספים) התרחשה בתחילת דצמבר 2017, כאשר את השער הגבוה ביותר שלו מאז ומעולם רשם המטבע ב-17 בדצמבר - יותר מ-19 אלף דולר. המטבע רשם תנועות חדות בשלושת השבועות שאחר כך, עד לצניחה חדה בפברואר ומאז התנודות בשערים מתונות יותר.

 

 

 

למרות רכבת ההרים הזו, מתברר שחלק גדול מהישראלים שרכשו ביטקוין בדצמבר האחרון, בחרו שלא לממש אותם, כנראה בתקווה שהוא יתאושש שוב ואולי אפילו ירשום שיא חדש. כ-75% מהישראלים שרכשו מטבעות קריפטוגרפיים באתר Bit2C מאז דצמבר טרם ממשו את הרכישה. כמו כן, רק כ-5% מהרכישות באתר הן של מטבעות שאינם ביטקוין.

 

מייסד מיקרוסופט ביל גייטס אמר לפני מספר ימים שאם צריך היה להמר - היה מהמר נגד הביטקוין. "בתור סוג של נכס, הוא לא מייצר כלום אז לא הייתי מצפה שיעלה עוד. הוא סוג של 'השקעת פתיים' טהורה - זה נכון שהייתי מהמר נגדו אם הייתה דרך קלה לעשות זאת", אמר גייטס ל-CNBC.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x