חדשות טכנולוגיה

ארה"ב אישרה פיילוט משלוחי רחפנים במסגרת תוכנית חדשה

הרגולטור האמריקאי אישר 10 תוכניות ניסוי של חברת כאלפבית, אובר, אינטל ופדאקס, שנועדו לבחון העברת מוצרים בעזרת רובוטים מעופפים ופיקוח עליהם. אמזון, שנחשבת לחלוצת הקונספט, לא התקבלה לפיילוט

עומר כביר 10:5110.05.18
אובר, אלפבית ואינטל הן בין החברות שישתתפו בתוכנית פיילוט ייחודית של משרד התחבורה של ארה"ב, במסגרתה ייערכו 10 ניסויים נפרדים לבדיקת שימושי רחפנים במדינות שונות בארה"ב - כך הודיעה אתמול המשרד. נעדרים בולטים מהתוכנית: יצרנית הרחפנים האזרחיים הגדולה בעולם DJI, שתריסר ההצעות שהגישה נדחו, ואמזון, שבקשתה להפעיל רחפני משלוחים בניו יורק לא התקבלה.

 

 

ארה"ב נמצאת בפיגור לעומת מדינות אחרות בכל הנוגע לבדיקה ורגולציה של רחפנים. התוכנית הנוכחית צפויה לסייע לה לצמצם את הפער, באמצעות שורה של ניסויים מגוונים באזורים שונים במדינה שבשיתוף עם רשויות מקומיות וחברות ענק יבחנו יכולות ושימושים שונים של רחפנים.

 

ניסוי רחפן משלוחים בסין ניסוי רחפן משלוחים בסין

 

 

במסגרת התוכנית, צפויה אלפבית להפעיל רחפני משלוחים בווירג'ינה. לאחר המשלוח יאספו חוקרים מווירג'יניה טק מידע מהמשתמשים על חוויית המשלוח, וישתמשו בנתונים כדי לסייע בפיתוח תקנות להסדרת משלוחים בהיקף גדול. אובר תעבוד עם עיריית סן דייגו, שמעוניינת להקים תחנות עגינה ונמלים לרחפנים.

 

בשדה התעופה של ממפיס, רחפנים יבדקו מטוסים של פדאקס ויבצעו פעולות תמיכה אוטונומיות כמו אבטחה ומשלוח חבילות. אחת הזוכות הבולטות היא AirMap, שמפתחת שירות ניטור רחפנים שמקביל לפעילותם של פקחי טיסה, ושמעורבת ב-6 מתוך 10 הניסויים שאושרו.

 

 

 

מהרשימה בולט במיוחד היעדרה של אמזון. ענקית הסחר המקוון נחשבת לחלוצה בתחום רחפני המשלוחים, אך ההצעות שבהן השתתפה לא זכו. "בשעה שזה מצער שההצעות שבהן היינו מעורבים לא נבחרו, אנחנו תומכים במאמצי הממשל ליצור תוכנית פיילוט שנועדה למצב את אמריקה בחזית החדשנות בתחום התעופה והרחפנים", נמסר מהחברה לבלומברג.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x