$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק הקימה צוות לחקר טכנולוגיות בלוקצ'יין

את הצוות יוביל בכיר החברה דיוויד מרקוס, שניהל את פייסבוק מסנג'ר; מדובר בקבוצה קטנה של מומחים, שנועדה לאתר שימושים לטכנולוגיית הבלוקצ'יין במוצרי הרשת החברתית

עומר כביר 11:1409.05.18
פייסבוק תתחיל לבצע מחקר מעמיק של בלוקצ'יין, הטכנולוגיה שנמצאת ביסוד של ביטקוין ושל מטבעות קריפטו אחרים, במטרה לבדוק איך ניתן לשלב אותה במוצרי החברה השונים.

 

 

תוכניותיה של פייסבוק בתחום נחשפו כחלק מהדיווח על הליך הרה-ארגון המסיבי שמבצעת החברה. במסגרתו, מאורגנת פעילות ההנדסה ופיתוח המוצר שלה תחת שלוש חטיבות שונות עם תחומי פעילות מובהקים: אפליקציות ושירותים למשתמש (פייסבוק, אינסטגרם, ווטסאפ ומסנג'ר), מוצרים עסקיים כמו פרסומות ואנליטיקה, ופלטפורמות חדשות דוגמת בינה מלאכותית, מציאות מדומה ומוגברת, ובלוקצ'יין.

 

דיוויד מרקוס דיוויד מרקוס צילום: עמית שעל

 

 

בשעה שהקבוצות שיעסקו בבינה מלאכותית ומציאות מדומה ממשיכים פעילות קיימת של פייסבוק, הכניסה של החברה לתחום הבלוקצ'יין היא משהו חדש לחלוטין. את קבוצה זו יוביל דיוויד מרקוס, שקודם לכן ניהל את פייסבוק מסנג'ר והפך אותו ממוצר שולי לאפליקציה עוצמתית עם 1.3 מיליארד משתמשים.

 

 

מרקוס יעמוד בראש צוות קטן, פחות מתריסר עובדים בתחילת הדרך, שיעסוק בחקירת טכנולוגיית בלוקצ'יין. "אני מקים קבוצה קטנה כדי לבדוק איך למנף בצורה הטובים ביותר את בלוקצ'יין בכל פייסבוק", הסביר בחשבון הפייסבוק שלו. "אנחנו מתחילים מאפס".

 

למרקוס יש את הידע והניסיון הדרושים כדי להוביל תחום זה. לפני שהצטרף לפייסבוק הוא כיהן כנשיא פייאפל וכיום, במקביל לעבודתו בפייסבוק, הוא מכהן גם כדירקטור של בורסת הביטקוין Coinbase. הצוות שיוביל אולי יהיה קטן אבל יתפקד כסיירת מובחרת ויכלול בין השאר את מנהל ההנדסה של אינסטגרם ג'יימס אברינגהם, ואת מנהל המוצר של אינסטגרם קווין ווייל.

 

 

בשלב זה לא ברור מה תוכניות פייסבוק בתחום, וייתכן שגם בחברה עצמה לא יודעים לחלוטין מה יעשו עם טכנולוגיה זו. הנפקת מטבע קריפטו של פייסבוק היא אמנם צעד אפשרי, אך בעל סבירות נמוכה מאוד. סביר יותר שמרקוס וצוותו יבחנו יישומים אחרים של טכנולוגיית בלוקצ'יין שלא קשורים למטבעות, למשל הצפנת מידע. ואולם, כניסה של חברה בסדר גודל שכזה לתחום, שסובל מתזזיתיות רבה ומכאוס, צפויה לספק לבלוקצ'יין ולמטבעות קריפטו יציבות גדולה יותר ולקרב אותו ולו במעט למיינסטרים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x