$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק מבצעת הליך רה-ארגון ענק - הגדול זה שנים

במסגרת המהלך, יחולק המבנה הארגוני של הרשת החברתית לשלוש חטיבות: חטיבת אפליקציות - שאליה יוכפפו אפליקציות פייסבוק, ווטסאפ ואינסטגרם; חטיבת שירות מוצר שתרכז את פעילות כלי הפרסום; ופלטפורמות ותשתיות שתעסוק ביוזמות כמו מציאות מדומה ובלוקצ'יין; צוקרברג ישמור על מעמדו כמנכ"ל, כאשר ראשי החטיבות יהיו כפופים אליו

עומר כביר 23:5908.05.18

הליך רה-ארגון מאסיבי בפייסבוק: ענקית הטכנולוגיה מבצעת את השינוי המקיף ביותר זה שנים במבנה הארגוני שלה, שכולל ארגון מחדש של חטיבות החברה ושורה של מינויים ותזוזות בצמרת; כך לפי דיווח מקיף של אתר recode. 

הפגנה נגד פייסבוק בסנאט הפגנה נגד פייסבוק בסנאט צילום: איי פי

 

לפי הדיווח, במסגרת המהלך יחולק המבנה הארגוני של פייסבוק לשלוש חטיבות: משפחת האפליקציות (Family of Apps), שתכלול את הרשת החברתית עצמה, פייסבוק מסנג'ר, ווטסאפ ואינסטגרם; שירותי מוצר מרכזיים (Central Product Services), שתרכז את פעילות כלי הפרסום, האנליטיקה וצוותי ניהול המוצר של החברה; ופלטפורמות ותשתיות חדשות שתעסוק ביוזמות כמו מציאות מדומה ומציאות מועשרת, בינה מלאכותית ובלוקצ'יין ותחתיה יפעלו גם צוותי ההנדסה.

 

במסגרת השינוי, מארק צוקרברג ישמור על מעמדו כמנכ"ל והאחראי העליון לכל פעילות החברה, כאשר שלוש ראשי החטיבות השונות יהיו כפופים ישירות אליו. בראש חטיבת משפחת האפליקציות יעמוד כריס קוקס, שהיה עד עתה המנהל של הרשת החברתית ושהופך עם המינוי לאחד משלושת הדמויות הבכירות ביותר בחברה, לצד צוקרברג עצמו וסמנכ"לית התפעול שריל סנדברג.

 

את מקומו בניהול הרשת החברתית יתפוס אחד מסגניו, וויל קת'קרט, שהצטרף לחברה ב-2008. כריס דניאלס, עד לאחרונה ראש קבוצת internet.org, ימונה להוביל את ווטסאפ במקומו של המייסק יאן קום, שהודיע על פרישתו בשבוע שעבר. מייסד אינסטגרם, קווין סיסטרום, ימשיך להוביל את אפליקציית שיתוף התמונות ואולם דייוויד מרקס, מנהל פייסבוק מסנג'ר שהוביל את הפיכתה משירות צדדי לפלטפורמה עצמאית עם 1.3 מיליארד משתמשים פעילים, צפוי לפנות את תפקידו לסטן חודנובסקי, ראש המוצר במסנג'ר.

 

מרקוס, עם זאת, לא יעזוב את פייסבוק והוא יוביל את פעילות הבלוקצ'יין של החברה, מינוי ראוי לאור עברו כנשיא פייפאל. פעילות זו תהיה חלק מחטיבת הפלטמפורמות והתשתיות החדשות שבראשה יעמוד סמנכ"ל הטכנולוגיה של פייסבוק, מייק שרופפר. קבוצות נוספות בחטיבה זו כוללות בינה מלאכותית, אותה יוביל ג'רום פרזנטי שממשיך בתפקידו, פעילות ה-AR וה-VR אותה ימשיך להוביל אנדרו בוזוורת' וקבוצה חדשה שתעסוק במוצרים חדשים ובמוצרי פרטיות שאותה יוביל המהנדס הבכיר ג'יי פריקה.

 

את חטיבת שירותי המוצר יוביל סגן הנשיא לצמיחה חוויאר אוליוואן, והקבוצות שתחתיו ימנו פרסומות בראשן מארק רבקין, אנליטיקה בראשות אלקס שולץ, וצמיחה וניהול מוצר בראשות נעמי גלייט – האישה היחידה ברשימת הבכירים של המבנה הארגוני החדש.

 

ואולם, לפייסבוק יש כמה וכמה עובדות בכירות שלא הוזכרו שכן תפקידהן לא השתנו בהליך הרה-ארגון. אלו כוללות את סנדברג, שעדיין נחשבת לאחת הדמויות החזקות בפייסבוק, לצד פידג'י סימו שמנהלת את פעילות הווידיאו של פייסבוק, דב ליו שמנהלת את המרקטפלייס וג'ולי ז'או שמנהלת את תחום העיצוב בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x