$
חדשות טכנולוגיה

גוגל חשפה את אנדרואיד P ו-AI שמתקשרת לעסקים במקומכם

באירוע המפתחים השנתי של החברה הוצגה גרסה חדשה ומתקדמת של מערכת ההפעלה הפופולרית. בנוסף הוצגו יכולות מרשימות לסייענית החכמה אסיסטנט, כגון קביעת פגישות והזמנת מקום במסעדה בשיחות טלפון

רפאל קאהאן 21:0708.05.18

גוגל פתחה הערב (ג') את אירוע המפתחים השנתי שלה, I/O. במהלכו, הוצגה אנדרואיד P, גרסה חדשה למערכת ההפעלה הנפוצה בעולם, כמו גם שורת חידושים בתחום יכולות הבינה המלאכותית - מכלי שעוזר לכם לכתוב מיילים בג'ימייל ועד לכלי שמתקשר במקומכם כדי לקבוע תור למספרה או להזמין מקום במסעדה.

 

 

השיפורים הבולטים ביותר נעשו בסייענית החכמה של החברה, גוגל אסיסטנט. מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, הדגים כיצד מתקשרת הסייענית למספרה ומנהלת שיחה מלאה עם המזכירה במקום, במהלכה מוצאות השתיים מועד מתאים לפגישה עד לקביעת תור. לאחר מכן, הודגמה שיחה דומה עם מסעדה, בה הצליחה הסייענית להתמודד עם שאלות כמו "כמה סועדים תהיו" ולהגיב בשפה טבעית מאוד.

 

סונדאר פיצ'אי סונדאר פיצ'אי

 

 

גוגל משקיעה הרבה בפלטפורמת ההפעלה הקולית שלה, שתכלול בקרוב שישה קולות חדשים, ביניהם קולו של הזמר ג'ון לג'נד. בנוסף, שופר מבנה המענה בצורה שתאפשר לסייענית לנהל שיחה בסגנון פחות מלאכותי, שמזכיר שיחה עם אדם יותר מבעבר. גם יכולת החיפוש דרך האסיסטנט שופרה, הודות ליכולתה של הסייענית להבין יותר הקשרים ואף שאלות המשך, מה שמקל על המשתמש ועשוי להאריך את משך השימוש בשירות.

 

נעים להכיר: אנדרואיד P

 

אנדרואיד, שחוגגת השנה יום הולדת 10, תציע הטמעה יותר עמוקה של מערכת הבינה המלאכותית בגירסה P החדשה. היא צפויה לשפר את ביצועי המכשירים שעליהם תותקן,  למשל מערכת השליטה על הסוללה שלדברי גוגל תוכל להוסיף שעות עבודה רבות.

  

גם הממשק של אנדרואיד P עבר שינויים: מחוות סווייפ יוכלו לשלוף את תצוגת ריבוי המשימות, בצורה שמזכירה את ממשק האייפון X של אפל. מחוות סווייפ נוספת תציג את מגירת האפליקציות כולן. ממשק ההתראות שופר אף הוא ויאפשר הרבה יותר גמישות תפעולית; המערכת תלמד אילו התראות אתם מוחקים מיד ותציע לכם לאחר מספר ניסיונות להפסיק לקבל אותן. אנדרואיד P תאפשר לייצר שני פרופילים - אחד לאפליקציות עבודה ואחד לאפליקציות פנאי למשל, מה שימנע מכם לקבל התראות מאפליקציות כגון אאוטלוק במשך החופשה או לאחר שסיימתם את העבודה.

 

 

 

 

  

עוד שינוי מעניין הוא כלי צילום המסך, שיאפשר להוסיף ציורים ישירות על התמונה, לסימון טקסט ועוד. מגירת האפליקציות תתחיל להציג יישומים לפי תכיפות ואופי השימוש שלכם, ואף להמליץ על פעולות ואפליקציות בהתאם לניתוח ההרגלים.

 

גוגל הציגה תחום פעילות חדש של אנדרואיד, שמכונה digital well being; הרעיון הוא להגביל את זמן השימוש ביישומים, כדי לצמצם בזבוז זמן או התמכרות לשירותים מקוונים. במסגרת תכונה זו, ניתן יהיה לדעת אילו אפליקציות היו בשימוש, לכמה זמן ובאיזו תכיפות. ממשק השליטה יאפשר לכם להגביל את זמן השימוש - למשל, להגביל את השימוש בפייסבוק ל-30 דק' בלבד בזמן שאתם אמורים לעבוד או לעשות משהו אחר. יהיה גם ממשק שליטה להורים, שיאפשר להגביל את השימוש של הילדים במכשיר - תכונה שהייתה נדרשת מזה זמן רב.

 

 

אנדרואיד P אנדרואיד P

 

 

גוגל תוסיף לאנדרואיד P גם שיפורים בתחום החיפוש, שיאפשרו לקבל תצוגה של פעולות ספציפיות באפליקציות - למשל, אם תחפשו כתובת, יקשר הממשק ישירות למפות גוגל. גוגל מעמידה את מנגנון למידת המכונה הזה לשירות המפתחים. הם יוכלו להטמיע את היכולות האלה דרך ערכת הפיתוח MLkit.

 

עם זאת ישנה בעיה אחת שאנדרואיד עדיין סובלת ממנה: חוסר הרצון של היצרניות לשדרג את הגרסאות בהתאם לקצב ההוצאה שלהן בידי גוגל. המצב כל כך גרוע, שאפילו אנדרואיד אוריאו עוד לא הצליחה להגיע ליותר מ-1% מהמכשירים בשוק. עד היום הגרסה הפופולרית ביותר הינה עדיין מרשמלו (6.0) ואחריה נוגט (7.0). הפתרון של גוגל הוא treble, ארכיטקטורת פיתוח שתאפשר להפריד את תכונות הליבה של המערכת והממשק הגרפי מעליה. זה יאפשר לעדכן את הליבה באופן עצמאי מהממשק, שהוא למעשה הבידול העיקרי בין היצרניות.

 

גוגל גם העמידה את גרסת הבטא הציבורית להורדה עבור שבעה מכשירים מעבר למכשיריה: הסוני אקספריה XZ2, השיאומי מי מיקס 2S, הנוקיה 7 פלוס, ה-Oppo R15, ה-Vivo X21, הוואן פלוס 6 והאסנשיאל פון. ההפרדה של הבטא מאפשרת ליצרניות להתחיל לעבוד על השינויים הרבה יותר מהר. אלה יתורגמו - לתקוות גוגל - לעדכונים הרבה יותר מהירים. שם אחד בלט בהיעדרו: סמסונג, יצרנית האנדרואיד הגדולה ביותר.

 

תמונות חכמות, הודעות חכמות

 

יכולות ה-AI של גוגל שולבו גם באפליקציית התמונות שלה, שבקרוב יאפשרו לעבד תמונות בקלות, ממש בלחיצה בודדת. למשל, אפשר יהיה לקחת תצלום ישן שצולם בשחור-לבן ולהוסיף לו צבע, או להשאיר עצמים בתצלום צבעוניים כשהרקע נצבע בשחור לבן.

 

 

 

תמונה ישנה בשחור-לבן שקיבלה צבע בשירות של גוגל תמונה ישנה בשחור-לבן שקיבלה צבע בשירות של גוגל

 

 

עוד תכונה, שעשויה להטריד את החרדים לפרטיותם, היא סריקת תצלום של מסמך והפיכתו לקובץ PDF - מה שיעביר מסמכים לידי גוגל גם אם לא נשלחו דרך ג'ימייל.

 

 

 

ואם בג'ימייל עסקינן, הדגימה החברה תכונה מעניינת שמאפשרת לחזות את הטקסט שבכוונת המשתמש לכתוב ולהציג לו המלצות תוך כדי הקלדה. ההמלצות נשענות על המידע שיש לגוגל על המשתמש עצמו, על הנמען, על תוכן השיחה ועוד. גרסת הדפדפן של ג'ימייל קיבלה לאחרונה שורת שיפורי עיצוב וממשק, ותכונה זו תוכל לסייע בכתיבה מהירה יותר של הודעות.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x