$
מכשירים ומדריכים

מזמזמים על החוק: רחפני פושעים משבשים חקירות של ה-FBI

בכיר בבולשת סיפר שלצד הברחת סמים ונשק, משתמשים עבריינים ברחפנים לאיסוף מודיעין - מה שמסכן סוכנים סמויים ומסבך חקירות. בנוסף, סיפר על מקרה בו ניסו מפעילי רחפנים להניס סוכנים פדרליים במהלך ארוע חטיפה

יואב סטולר 16:5006.05.18

הפופולריות הגואה של הרחפנים למיניהם הגיעה זה מכבר לעולם הפשע - עד לרמה של שיבוש פעולות ה-FBI; ג'ו מאיזל, מנהל תחום החקירות בנושאי טכנולוגיה מבצעית בסוכנות, סיפר בכנס של אתר דיפנס וואן על הזינוק בשימוש ברחפנים ככלי עזר חשובים לפושעים בימינו.

 

 

לדבריו, השימוש הרווח ביותר לרחפנים בקרב ארגוני הפשיעה הוא מודיעין - מעקב אחר שוטרים, סוכנים ופושעים אחרים. פורעי החוק משתמשים ברחפנים כדי לבצע תצפיות על תחנות משטרה, ואף אחר שוטרים בכירים שקשורים לחקירות נגדם. הוא הסביר ששימוש זה משבש חקירות ומקשה עליהן, משום שניתן לחשוף כך סייענים ומשתפי פעולה, סוכנים סמויים ועוד.

 

שוטרים ולצידם רחפן שוטרים ולצידם רחפן

 

 

מאיזל סיפר שרחפנים הפכו לכלי עבודה עבור יותר ויותר פושעים, במסגרת מגמה שזוהתה לראשונה כבר ב-2008. הבכיר בבולשת סיפר על אירוע מבצעי במהלכו הוזנקו כוחות של ה-FBI לטפל במקרה חטיפה; כשהגיעו לזירת האירוע, נשלחו לעברם רחפנים שסיפקו לפושעים מודיעין על מיקום הסוכנים ואף ניסו להניס אותם.

 

 

 

מאיזל הסביר שלא מדובר באירוע חריג מדי, וכי ארגוני פשיעה מתחמשים באופן מתמיד בכלי הטייס הקטנים. כך, דוגמה לשימוש נפוץ שמוכר היטב גם לרשויות בישראל הוא הברחה של טלפונים ניידים, כסף וסמים אל אסירים בבתי הכלא באמצעות רחפן. בנוסף, משתמשים בהם פושעים רבים להברחת סמים מעבר לגבול.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x