שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

כרבע מהאמריקאים משתמשים פחות בפייסבוק מאז מחדל הפרטיות

סקר של סוכנות רויטרס מגלה שעל אף שרוב הציבור האמריקאי לא התרגש משערוריית קיימברידג' אנליטיקה, כרבע מהמשיבים צמצמו את היקף השימוש שלהם ואף מחקו חשבונות. לעומתם, רבע אחר הגביר את שיעור השימוש

שירות כלכליסט 13:5006.05.18
כרבע משתמשי פייסבוק בארה"ב צמצמו את השימוש שלהם בפייסבוק בעקבות חשיפת מחדל קיימברידג' אנליטיקה - כך מראה סקר של רויטרס שהתפרסם היום (א').

 

 

פייסבוק עמדה תחת לחץ מצד רגלטורים, תומכי זכויות הפרט ובעלי מניות מאז שנודע שחברת הייעוץ השיגה והשתמשה באופן בלתי חוקי במידע אישי שהשיגה ממשתמשים בחשאי.

 

מארק צוקרברג מעיד בסנאט האמריקאי מארק צוקרברג מעיד בסנאט האמריקאי צילום: איי אף פי

 

 

הסקר המקוון, שנערך בארה"ב בין ה-26 וה-30 באפריל, מצא שכמחצית ממשתמשי פייסבוק בארה"ב לא שינו לאחרונה את הרגלי השימוש שלהם באתר, ורבע נוסף אמרו שהם אף משתמשים בו יותר. ואולם, הרבע הנותר אמרו שהם משתמשים בפייסבוק פחות לאחרונה, הפסיקו להשתמש בשירות או מחקו לחלוטין את חשבונותיהם. בקרב כל הבגירים שנסקרו, 64% אמרו שהם משתמשים בפייסבוק לפחות אחת ליום, מעט פחות מ-68% שאמרו זאת בסקר דומה בסוף מרץ, מיד לאחר חשיפת השערוריה האחרונה.

 

 

האנליסט מייקל פכטר מ-Wedbush Securities אמר שפייסבוק היא בת מזל שהמידע נוצל לצורך פרסום פוליטי ולא למטרות יותר זדוניות. "טרם קראתי אפילו מאמר אחד לפיו מישהו נפגע על ידי המעשים", אמר. "אף אחד לא נפגע באופן אישי".

 

 

 

בדו"ח הרבעון הראשון שלה, ציינה פייסבוק שמספר המשתמשים החודשי בארה"ב וקנדה עלה ל-241 מיליון ב-31 במרץ, לעומת 239 מיליון נכון ל-31 בדצמבר, מה שממשיך את המגמה של השנים האחרונות. על פי הסקר של רויטרס, יותר משתמשי פייסבוק אמרו שהם יודעים איך להגן על המידע האישי שלהם באתר לעומת משתמשי פלטפורמות מדיה אחרות כמו סנאפצ'ט, אינסטגרם, פינטרסט וטאמבלר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x