$
חדשות טכנולוגיה

דיפלומט ישראלי: נזרקתי ממונית של אובר בשיקגו כי דיברתי עברית

איתי מילנר, סגן הקונסול הישראלי במערב התיכון: "נזרקתי ממונית של אובר כי דיברתי את שפת אימי". אובר: "הסרנו את הנהג מהאפליקציה, ואנחנו מתחקרים את המקרה"

שירות כלכליסט 09:4505.05.18

אובר השעתה את אחד מנהגיה בשיקגו בעקבות חקירת טענותיו של דיפלומט ישראלי, לפיהן הנהג זרק אותו מהרכב כי דיבר עברית. כך מדווח אתר FastForWard, שמצטט דיווח באתר CBS שיקגו. על המקרה מדווח גם באתר בלומברג.

 

איתי מילנר, סגן הקונסול הישראלי במערב התיכון, כתב בפייסבוק ביום חמישי שעשר דקות בתוך הנסיעה שלו, שאותה הזמין באמצעות אובר, החל הנהג לצעוק עליו שיצא מהמונית לאחר שענה לשיחת טלפון בעברית.

 

"הייתה לי עכשיו החוויה הגרועה ביותר בחיי. נזרקתי ממונית של אובר כי דיברתי את שפת אימי", הוא כתב. "עשר דקות בתוך הנסיעה, וללא כל אינטראקציה קודמת ביני ובין הנהג, הוא החל לצעוק "צא מהמונית שלי!" רק בגלל שעניתי לטלפון בעברית. לא קל להפחיד אותי, אבל פחדתי".

 

מילנר גם כתב שהנהג אישר שהוא מגרש אותו מהמונית כי הוא מדבר עברית. "אף פעם לא חשבתי שמשהו כזה כול לקרות באמריקה, כזאת גזענות נוראה".

 

הנהג, שנקרא בפרופיל האובר שלו Yuva ונוהג מאז 2017 בטויוטה קאמרי לבנה, עובד בחברה במשך שנה ומחזיק בדירוג של 4.89 מתוך 5.

 

מאובר נמסר בתגובה: ״לאובר מדיניות של אפס סובלנות לכל סוג של אפליה. מהרגע שנודע לנו על האירוע, הסרנו את הנהג מהאפליקציה ואנו מתחקרים את המקרה״.

 

אפליקציית אובר אפליקציית אובר צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x