$
אינטרנט

חדש מפייסבוק: שירות דייטינג ושליטה משופרת בפרטיות

באירוע המפתחים השנתי של הרשת החברתית הוצגו תכונות ושירותים חדשים, ביניהם שליטה משופרת בפרטיות, יכולת צפייה משותפת בווידאו וכלי היכרויות ייעודי. בנוסף, הוצגו חידושים באינסטגרם כשיחות וידאו ושיתוף שירים מספוטיפיי

עומר כביר ורפאל קאהאן 21:3901.05.18

F8, ועידת המפתחים השנתית של פייסבוק, החלה הערב בסדרת הכרזות. בראש ההודעות עמדה תכונה חדשה שתוכל לשפר את הפרטיות ברשת החברתית, ולצידה שירות דייטינג חדש ושיפורים באינסטגרם.

 

 

כלי הגנת הפרטיות נקרא "נקה היסטוריה" (Clear History) - ומאפשר למחוק את היסטוריית האינטראקציות של המשתמש עם מפרסמים ויישומים ברשת החברתית, בדומה למחיקת קובצי קוקיז בדפדפנים. "הרעיון הוא שהרבה אתרים צריכים קוקיז כדי לעבוד, אבל המשתמש צריך להיות מסוגל לטהר את ההיסטוריה שלו מתי שהוא רוצה. אנחנו בונים גרסה של זה גם לפייסבוק. זו תהיה דרך פשוטה לנקות את היסטוריית הגלישה בפייסבוק - על מה הקלקת, אתרים שבקרת בהם וכו'", כתב צוקרברג בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. 

 

מחיקת ההיסטוריה, גרסת פייסבוק מחיקת ההיסטוריה, גרסת פייסבוק

 

 

לדברי צוקרברג, בשלב הראשון יענה הכלי על בקשות של משתמשים רבים: מידע מאתרים ואפליקציות שעושים שימוש בפרסומות ובכלי האנליטיקה של פייסבוק. "כשנשיק את העדכון הזה, תוכלו לראות מידע על אפליקציות ואתרים שביצעתם איתם אינטראקציה, ותוכלו למחוק את המידע הזה מהחשבון. תוכלו אפילו למנוע את אחסון המידע הזה בחשבונכם". מנכ"ל פייסבוק הבהיר עם זאת שחוויית המשתמש עלולה להיפגע: "כשמוחקים קוקיז בדפדפן צריך לפעמים לבצע שוב התחברות לאתרים ולהגדיר מחדש דברים מסוימים. אותו הדבר נכון כאן. חוויית הפייסבוק שלכם לא תהיה טובה באותה מידה בזמן שאנחנו לומדים מחדש את העדפות שלכם. אבל אחרי שבחנו את המערכות שלנו, זו דוגמה לסוג השליטה שאנחנו חושבים שצריך להיות לכם. זה משהו שתומכי פרטיות ביקשו - ואנחנו נעבוד אתם כדי לוודא שאנחנו עושים את זה נכון".

 

אהבה ישר מהפיד

 

החידוש המשמעותי ביותר שחשפה החברה באירוע הוא פייסבוק דייטינג; מדובר במהלך שנועד לספק מענה לשלל אפליקציות הדייטינג כגון טינדר ולרוב מתבססות על פרופילי פייסבוק לאימות זהות המשתמשים. כעת גם פייסבוק תציע את האפשרות להתאים למשתמש שסימן עצמו כרווק פרופיל שעשוי להתאים לו. הסיכוי של פייסבוק להמליץ על בני זוג מתאימים לא קטן, בהתחשב בכמות המידע האישי שהרשת אוגרת. הבידול העיקרי של השירות הוא שמדובר בתכונה שאינה מיועדת לסטוצים כפי שהסביר מארק צוקרברג על הבמה. בנוסף יש להפעיל את התכונה בכדי להשתמש בה, כך שהיא לא תיכפה על המשתמשים. עם זאת לא ברור מתי השירות יושק באופן מלא.  

 

מארק צוקרברג מציג את שירות הדייטינג של פייסבוק מארק צוקרברג מציג את שירות הדייטינג של פייסבוק

 

 

ווטסאפ תתחדש לתכונת שיחות וידאו קבוצתיות שיאפשרו למספר משתמשים לצ'וטט במקביל. התכונה עצמה כבר הוכרזה בשנה שעברה אך כעת נראה שהיא סוף סוף מגיעה לאפליקציה. על פי מה שנחשף עד כה, היא תאפשר לנהל שיחה של עד 4 משתתפים במקביל ותעבוד בשלב הנוכחי רק בסמארטפונים ולא בגרסת הווב של האפליקציה. התכונה הזו מספקת מענה למתחרה הגדולה של השירות, סקייפ שמציעה אותה מה מספר שנים.

 

אינסטגרם גם היא זוכה לרענון נדרש לאחר שלא זכתה לשום תכונה חדשה מזה זמן רב. החידוש העיקרי הוא שירות וידאו צ'ט שיהיה זמין למשתמשים ויאפשר לבצע שיחות אחד על אחד או שיחות קבוצתיות. השירות צפוי להגיע לאפליקציה בשבועות הקרובים. התכונה השנייה החדשה היא אפשרות שיתוף סרטונים ממצלמת גו-פרו, דרך האפליקציה של המצלמה בסמארטפון. כמו כן ניתן יהיה באותה דרך לשתף את השירים שמאזינים להם בספוטיפיי. בשני המקרים ניתן יהיה לערוך את הפוסט באינסטגרם. לדברי צוקרברג שתי התכונות זמינות כבר עכשיו למשתמשי האפליקציה.

 

 

 

עוד חידוש באינסטגרם הוא שיתוף פלטפורמת עריכת התמונות לשירותי צד שלישי. אלה יוכלו לשלב את כלי העריכה ואף להוסיף מדבקות מציאות מוגברת כחלק מהאפקטים הזמינים בדיוק כמו בסטוריז. הדוגמאות לשימוש הוא אפשרות להוסיף ליפסטיק לסלפי או לצלם סרטון שניתן יהיה להטמיע במסך הדאנק-קאם של משחקי ה-NBA. פייסבוק יצרה מספר שיתופי פעולה עם סלבריטאים וגופי מדיה כדי לקדם את התכונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x