$
הייטק והון סיכון

חברת הפינטק BlueVine גייסה קו אשראי של 200 מיליון דולר

הסכום גויס מקרדיט סוויס; החברה פיתחה פלטפורמה מקוונת למימון חשבונות (פקטורינג) שמסוגלת לאשר לקוח בהליך שנמשך כ-10 דקות מרגע סיום ההרשמה, באמצעות אלגוריתם מיוחד

הגר רבט 15:0001.05.18
חברת הפינטק BlueVine הודיעה היום (ג') על גיוס קו אשראי בהיקף של 200 מיליון דולר מקרדיט סוויס. בנוסף הודיעה החברה על הגדלת מסגרות האשראי שהיא מעניק ללקוחות ל-250 אלף דולר. BlueVine גייסה עד כה 68 מיליון דולר באקוויטי, ויותר מ-400 מיליון דולר בקווי אשראי.

 

 

BlueVine זיהתה צורך אקוטי בשוק הפיננסים האמריקאי, שבו הבנקים המסורתיים מתקשים להעניק הלוואות לעסקים קטנים. במקום, הם מעדיפים לממן קווי אשראי לחברות כמו BlueVine ומתחרותיה - שלוקחות על עצמן את הסיכון הכרוך במתן הלוואות כאלה.

 

 

מייסדי החברה, אייל ליפשיץ וניר קלר מייסדי החברה, אייל ליפשיץ וניר קלר

 

 

החברה הישראלית פיתחה פלטפורמה מקוונת לחלוטין למימון חשבונות (פקטורינג) שמסוגלת לאשר כיום לקוח בהליך שנמשך כ-10 דקות מרגע סיום ההרשמה, באמצעות אלגוריתם מיוחד שפיתחה. הזריזות הזאת מאפשרת לה להקטין את העלות האופרטיבית של מתן ההלוואות והופכת את המודל שלה לרווחי.

 

החברה שהוקמה ב-2013 על ידי אייל ליפשיץ, ניר קלר ומוטי שטנר מונה היום 190 עובדים בישראל וארה"ב והיא צופה כי סך האשראי שתעמיד ללקוחותיה ב-2018  יהיה כמיליארד דולר. BlueVine דורגה במקום הרביעי ברשימת 50 הסטארט-אפים המבטיחים של "כלכליסט" לשנת 2018.

 

 

 

סמנכ"לית הכספים של BlueVine, אנה סירבו, מסרה: "המימון החדש ימשיך להאיץ את המומנטום של BlueVine כגורם מוביל בשוק ההלוואות העסקיות בעולם הפינטק". היא הוסיפה ואמרה כי "שותפויות בשוק ההון הן חיוניות ליכולתה של החברה להתרחב ולשרת ביעילות את בסיס הלקוחות ההולך וגדל שלה. המימון האמור יאפשר לחברה לעבור לשלב הבא ולהמשיך ולצמוח".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x