$
חדשות טכנולוגיה

ג'ק מא בישראל: "יש פוטנציאל עצום לחברות ישראליות בסין"

"זו התחלה מצויינת של ביקור שאנחנו שמחים להיות בו", אמר יו"ר עליבאבא בפגישתו עם אנשי קרן הון הסיכון jvp ויזמים במטה החברה בירושלים. את דבריו חתם במילים "יאללה, קדימה", בעברית; למשלחת של ג'ק מא נלוו מנהלים מכל חברות הבנות של עליבאבא

מאיר אורבך 10:2701.05.18

"סין גדלה במהירות ואנחנו רק מחפשים איך להשתפר", כך אמר יו"ר עליבאבא ג'ק מא בפגישתו הבוקר עם אנשי קרן הון הסיכון jvp ויזמים במטה החברה בירושלים. מא הוסיף, "אנחנו חושבים שלחברות ישראליות יש סיכוי גדול ופוטנציאל עצום להצלחה ואנחנו רוצים לחבר איתכם ועם חברות של jvp ולעזור לכם להצליח. יש לנו אנשים ומשאבים בכל הערים בסין. יש לנו שם הון סיכון ותמיכה מהערים של בייג'ינג ושנגחאי. נשמח לחבר אתכם לאקו סיסטם שלנו. יש הזדמנות ענקית לחברות ישראליות לעבוד ביחד איתנו".

 

את דבריו חתם מא במילים "יאללה, קדימה" בעברית. 

 

 

 

ג'ק מא עם אראל מרגלית ג'ק מא עם אראל מרגלית צילום: מאיר אורבך

 

מא שוחח גם עם פרופ' אומן על תאריו והשגיו. אומן אמר בהקשר זה, "כל אחד מזוכי נובל הוא כזה. חלק זה גנטי וחלק זה חינוך שהוא שילוב של שניהם. יש משהו מיוחד בעם היהודי שיש לו מספר חסר תקדים של זוכי פרס נובל". אומר הוסיף בקריצה, "פרס נובל הוא לא כזה חשוב, הדבר החשוב בו הוא שאתה מקבל הזדמנות לדבר עם ג'ק מא ואנשים מקשיבים לך".

 

"זו התחלה מצויינת של ביקור שאנחנו שמחים להיות בו", אמר ג'ק מא והוסיף, "אני מקווה שב-102 השנים הבאות יזמים ומוחות גדולים, שיכולים להביא ערך רב לחברה, יוולדו בעליבאבא. רק בעזרת האנשים האלה נוכל להוביל את החברה. לכן אני מאמין שהעם היהודי מביא לעולם לא רק רוח ייחודית, אלא גם כוח לשנות את העולם. לכן עליבאבא מקווה ללמוד (את הסיפור) שלכם בעת הביקור הנוכחי בישראל. אני מקווה שיום אחד אנחנו נוכל להיות אחד מהסיפורים האלה. יום אחד, כל עובדינו בעליבאבא יוכלו להיות הפרויד והאיינשטיין של החדשנות ותעשיית הטכנולוגיה.

 

ג'ק מא במשרדי JVP ג'ק מא במשרדי JVP צילום: facebook /fiona darmon

 

"צריך לב גדול כדי להתחיל סיפור גדול. אלה מחשבותיי אחרי ששמעתי (את הנאום) הבוקר. שנית, דמיינו את ישראל כמדינה של מהגרים, היה עליהם להיות חדשניים כדי לשרוד. בהשוואה לישראל, עליבאבא היא ברת מזל. המצב הגאופוליטי (בסין) אינו כה מסובך. אפילו שאנחנו יכולים להרגיש את המאבק והמורכבות שבתחרות, הם כאין וכאפס לעומת מצבה של ישראל. עם זאת, לא בגלל הסביבה אלא בגלל העתיד, החדשנות של היום אינה עבור דורנו אלא עבור הדורות הבאים. על זה עלינו לחשוב. הפעם אנחנו באים לישראל עם שאלות"

 

מיד לאחר דברי פתיחה עבר מא לדבר בסינית בפני הבאים. 

 

ג'ק מא נושא דברים בסינית, הבוקר -

 

 


 

 

בדבריו הרחיב ג'ק מא על ההיסטורה והפסיכולוגיה שמאפיינת את ביקורו ועל החשיבות של המבט ההיסטורי והפילוסופי על העולם העיסקי. מא שיבח את המסורת היהודית ואת החדשנות הישראלית.

 

משלחת גדולה של בכירים מכל החברות-הבנות של עליבאבא

 

למשלחת של ג'ק מא נלוו מנהלים מכל חברות-הבנות של עליבאבא וכן מנהלים בכירים מהנהלת החברה. בין הבאים ניתן לציין את מנכ"ל חברת Taobao חברת האיקומרס הגדולה בסין עם 580 מיליון משתמשים חודשים, מנהל TMall B2C אתר מסחר שהתפצל מתוך Taobao ומשרת כיום 500 מיליון משתמשים בחודש, מנהל פעילות טכנולוגיות הבריאות של החברה, מנהל פעילות הענן של החברה AliCloud, חברת מחשוב הענן הגדולה ביותר בסין, בכירים בחברת Ant financial, חברת התשלומים הגדולה בסין שצפויה להיות הגדולה מסוגה בעולם עד 2020, מנהל תחום פעילות ה-AI בעליבאבא, מנהלי אתר הוידאו Youkou video המתחרה הסיני של יו טיוב עם הכנסות של 650 מיליון דולר ואחרים.

 

ביקורו של ג'ק מא בישראל החל בסיור במשרדי קרן הון הסיכון הירושלמית jvp. הסיור שהחל בשעות הבוקר המוקדמות נפתח במצגת של ד"ר אראל מרגלית יו"ר הקרן.

 

"זה תענוג לארח אתכם. נמצאים איתנו כל השותפים של הקרן שלנו. אנחנו נספר לך על ההיסטוריה של העם היהודי במקום על הון סיכון. זה מרגש שאתם איתנו ואני שמח לעבוד איתכם. לירושלים יש 3,000 שנה של חדשנות", כך אמר מרגלית בפתח דבריו.

 

מרגלית אמר למא, "תסתכל על סין וישראל. סין גדולה פי 462 מישראל . באנו אחרי השואה עם 7 צבאות שהתנפלו על ישראל. לצורך זה בנינו את הטכנולוגיה כאמצעי קיום והשרדות. המקומות היצירתיים בעולם מבוססים על מהגרים שיש להם תשוקה להצליח ורצון כשהגיעו ללא כלום למדינה".

 

 

בסיום הדברים עבר מא לשיחות עם יזמים וחברות של lvp וענה על שאלות.

 

איך אתה שומר את עובדייך מאושרים? נשאל מא וענה, "כאשר התחלנו עם החיוך אני רוצה שהעובדים יבואו עם חיוך. אני מורה לא מהנסס ולא טכנולוג. איך אפשר שאנשים יהיו שונים . אנשים יצטרפו עם חזון, עם מחשבות ויעשו משהו משמעותי. אני שוכר את האנשים הנכונים ומכשיר אותם. אני יכול ללמוד הרבה מהעם שלכם"

 

מא נשאל איך הוא רואה את העתיד של המסחר בעולם פיזי מול וירטואלי. "למסחר הפיזי יש הרבה עתיד אבל הוא חייב להשתלב ביחד עם העולם הוירטואלי. אנחנו בונים את המסחר מחדש. כל מי שנמצא בעולם הפיזי מתחבר אלינו ולומד את המידע. אנשים שלא משתמשים בדאטה הם כמו עיוורים שלא יוכלו להצליח בעולם".

 

בתשובה לשאלה על נוכחות פיזית אמר מא, "אנחנו חברה טכנולוגית מונחית דאטה ומשנים את הדרך שבה עושים עסקים".

 

מא הוסיף עוד ואמר, "ההקשבה ליזמים מזכירה לי אותי לפני 18 שנים וזה העתיד. אנחנו נשמח לעבוד עם אנשי jvp בסין. יש לנו 800 מיליון משתמשי מובייל שרק מחכים לפתרונות שלכם".

 

באירוע נכחו כל שותפי הקרן - רפי קסטן, יואב צרויה, קובי רוזנגרטן, פיונה דרמון וגדי פורת.

 

מא הביא אתו מנהלים מהחברות הבנות של עליבאבא

 

למשלחת של ג'ק מא נלוו מנהלים מכל חברות הבנות של עליבאבא וכן מנהלים בכירים מהנהלת החברה. בין הבאים, מנכ"ל חברת Taobao חברת האיקומרס הגדולה בסין עם 580 מיליון משתמשנים חודשים, מנהל TMall B2C אתר מסחר שהתפצל מתוך Taobao ומשרת כיום 500 מיליון משתמשים בחודש, מנהל פעילות טכנולוגיות הבריאות של החברה, מנהל פעילות הענן של החברה AliCloud, חברת מחשוב הענן הגדולה ביותר בסין, בכירים בחברת Ant financial, חברת התשלומים הגדולה בסין שצפויה להיות הגדולה מסוגה בעולם עד 2020, מנהל תחום פעילות ה-AI בעליבאבא, מנהלי אתר הווידאו Youkou video המתחרה הסיני של יו טיוב עם הכנסות של 650 מיליון דולר ואחרים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x