$
חדשות טכנולוגיה

מייסד ווטסאפ יאן קום, צפוי לעזוב את החברה על רקע עימותים עם פייסבוק

זאת, בעקבות מאמצי החברה האם להשתמש במידע אישי של משתמשים ולהחליש את ההצפנה של אפליקציית המסרים המידיים הפופולרי. קום בעקבות הדיווח ב"וושינגטון פוסט": "הגיע הזמן לעבור הלאה"

עומר כביר 08:3801.05.18

מייסד ווטסאפ, יאן קום, צפוי לעזוב את החברה על רקע עימותים עם פייסבוק בעקבות מאמצי החברה האם להשתמש במידע אישי של משתמשים ולהחליש את ההצפנה של אפליקציית המסרים המידיים הפופולרית – כך לפי דיווח של ה"וושינגטון פוסט", שמבוסס על מקורות שמכירים את הדיונים הפנימיים בחברה.

 

קום, שעסקת 19 מיליארד הדולר לרכישת החברה שהקים הפכה אותו למיליארדר, מתכנן גם לפרוש מדירקטוריון פייסבוק. מועד פרישתו עדיין לא פורסם.

 

בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו בעקבות הדיווח ב"וושינגטון פוסט" אישר קום שהוא צפוי לעזוב את החברה, אך לא פירט את הסיבות לכך. "עבר כמעט עשור מאז שבריאן אקטון ואני הקמנו את ווטסאפ, וזה היה מסע מדהים עם כמה מהאנשים הטובים ביותר", הוא כתב.  "הגיע הזמן לעבור הלאה. התברכתי לעבוד עם צוות כזה קטן ומדהים ולראות איך מיקוד מטורף יכול ליצור אפליקציה שמשמשת כל כך הרבה אנשים בכל העולם.

 

 

"אני עוזב בתקופה שבה אנשים משתמשים בווטסאפ ביותר דרכים מכפי שיכולתי לדמיין. הצוות חזק מתמיד והוא ימשיך לעשות דברים מדהימים. אני צריך קצת זמן לעשות דברים שאני נהנה מהם מחוץ לטכנולוגיה, כמו איסוף מכוניות פורשה נדירות, עבודה על המכוניות שלי ומשחק אולטימט פריסבי. ואני עדיין אעודד את ווטסאפ – רק מבחוץ".

 מייסד ווטסאפ יאן קום. "זמן ללכת הלאה" מייסד ווטסאפ יאן קום. "זמן ללכת הלאה" צילום: אי פי איי

 

מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, כתב בתגובה לקום: "יאן, אתגעגע לעבוד אתך. אני אסיר תודה על כל מה שעשית כדי לסייע לחבר את העולם, ועל כל מה שלימדת אותי, כולל הצפנה והיכולת להעביר כוח ממערכות ריכוזיות לידי האנשים. ערכים אלו תמיד יהיו בלב ווטסאפ".

 

 

לפי ה"וושינגטון פוסט", החלטתו של קום התבשלה מזה כמה חודשים במהלכם הגיע לעתים תכופות פחות ופחות למשרדי ווטסאפ בקמפוס של פייסבוק. שימור ההגנות עצמאות המידע של המשתמשים שלהם עמד בלב המשימה של קום ואקטון, והשניים התחייבו לשמר זאת כשמכרו את החברה לפייסבוק. ב-2016 הוכיחה ווטסאפ את מחויבותה כששילבה בשירות הצפנה שלא מאפשרת לה או לפייסבוק לקרוא את התכתובות בין המשתמשים.

 

עם זאת, המדיניות המתמשכת של פייסבוק לזכות ביותר גישה למידע של ווטסאפ העכירה את היחסים בינה לבין המייסדים. אקטון, שעזב את החברה בנובמבר, הפך מאז לאחד המבקרים הקולניים של פייסבוק ולאחרונה אף תמך בקמפיין שקורא למשתמשים למחוק את חשבון הפייסבוק שלהם בעקבות פרשת פייסבוק אנליטיקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x