$
אפליקציות

אינסטגרם מאפשרת למשתמשים להוריד ולגבות תמונות והודעות

לאור דרישת תקנות הפרטיות החדשות של האיחוד האירופי, מאפשרת הרשת החברתית להוריד ולשמור את כל התוכן שהתפרסם בה - הודעות, תגובות, אנשי קשר, לייקים וכמובן סטוריז ותמונות

יואב סטולר 12:5325.04.18

אינסטגרם מבית פייסבוק מאפשרת מהיום (ד') למשתמשים בכל העולם להוריד את המידע שאגרו ברשת החברתית. התכונה החדשה שנחשפה לאחרונה זמינה כעת למשתמשים בגרסת הרשת במחשב, ובעתיד תתאפשר במכשירי האנדרואיד והאייפון.

 

 

באמצעות הורדת הנתונים ניתן לראשונה באופן רשמי להמיר את החשבון לקבצים כך שכל התמונות, הסרטונים, הסטוריז, הארכיון, ההודעות, הלייקים, רשימת העוקבים, אנשי הקשר והתגובות יישמרו במכשיר שלכם. עם זאת, בעקבות המדיניות הקודמת שהנהיגה אינסטגרם בסטוריז, ההורדה תתבצע רק באלו שפורסמו החל מדצמבר ב-2017.

 

שמירת כל התוכן, לרבות סטוריז שמירת כל התוכן, לרבות סטוריז

 

 

בכך, משתמשים רבים יוכלו להמיר בצורה מסודרת ומכלילה את תמונותיהם, במה שאולי יבטל לפחות עבור חלק את היותה של אפליקציית שיתוף התמונות לאלבום הבלעדי. בנוסף, יוכלו להימנע משימוש בשירותי צד שלישי בלתי רשמיים שהציעו את השירות עד כה וקיבלו כך גישה לפרטים אישיים של המשתמש.

 

המהלך מגיע מתוך דרישה במסגרת תקנות הפרטיות האירופיות GDPR, שייכנסו לתוקפן ב-25 במאי. על פי הדיווחים בארצות הברית, ההורדה עצמה נכון להיום היא לא הליך של דקות בודדות, ורק עצם הכנת המידע לייצוא מהפלטפורמה עשויה להימשך מספר שעות ואף יממה. עבור משתמשים רבים אותו ארכיון שצברו יכול להגיע למאות ואלפי תמונות, סרטונים, הודעות ונתונים, כך שייתכן והורדתם למכשיר הנייד עשויה להיות שגויה מטעמים של אחסון, ארגון הקבצים וחבילת הגלישה בהיעדר חיבור לרשת מקומית.

 

 

 

חידוש נוסף עליו הודיעה אינסטרם הוא היכולת לבחירה מרובה בעת פרסום סטוריז באפליקציה. בחלון העלאת המדיה מהגלריה ייתווסף לחצן בדמות ריבוע, שלחיצה עליו תאפשר בחירה של מספר תמונות או סרטונים והעלתם יחד לסיפור היומי. העדכון החדש יצא לאפליקציית האנדרואיד ובשבועת הקרובים יגיע גיים לגרסאת ה-IOS.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x