$
הייטק והון סיכון

חברת הבינה המלאכותית Allegro.AI גייסה 11 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה שמבצעת אוטומציה לתהליכי למידה עמוקה שחיוניים לפיתוח יכולות AI בשווקים רבים - ומאפשרת המשך למידה גם לאחר פריסת מוצרים בשטח. את הסבב הובילה קרן MizMaa והשתתפו בו סמסונג, בוש ועוד

הגר רבט 16:3025.04.18
סטארט-אפ הבינה המלאכותית Allegro.AI נחשף עם סבב גיוס ראשון של 11 מיליון דולר בהובלת קרן MizMaa ובהשתתפות סמסונג, בוש וקרן ההשקעות הפרטית של סר רונלד כהן.

 

 

Allegro.AI פיתחה פתרון ניהולי מקצה לקצה למערכות ממוקדות למידה עמוקה המשמשות לפיתוח יישומי AI. הפלטפורמה של החברה מפשטת את תהליך הפיתוח והניהול של פתרונות AI בתחומים ככלי רכב אוטונומיים, רחפנים, אבטחה, לוגיסטיקה ועוד.

 

ניר בר-לב, ממייסדי החברה ניר בר-לב, ממייסדי החברה

 

 

"בעולם התוכנה נבנה ב-20 השנים האחרונות עולם שלם של תשתיות שמאפשרות לפתח דברים יותר מהר ובזול. אבל בעולם הבינה המלאכותית וספציפית בתחום הלמידה העמוקה, שהוא חדש יותר, אין עדיין כלי אוטומציה שמאפשרים ייצור בסקאלה רחבה" אמר ל"כלכליסט" ניר בר-לב, מייסד שותף בחברה.

 

בר-לב הסביר שהפלטפורמה של אלגרו מציע כלים לכל שלושת שלבי הפיתוח: איסוף והזנת המידע, תהליך הניסוי, שבו המערכת מבצעת סדרה ארוכה של ניסויים ובוררת את המוצלחים שבהם והשלב הסופי שבו המוצר מותקן בשטח. "ברגע שמוצר כמו מצלמת אבטחה מותקן, הוא כבר סטטי ולא לומד יותר. אנחנו מאפשרים ללקוח להמשיך ללמד את המכונה גם בשטח, כל מכונה יכולה להשתפר ספציפית למה שהיא עושה", אמר.

 

לאלגרו יש כבר מבחר לקוחות משלמים, מחברות סטארט-אפ קטנות ועד חברות בינלאומיות גדולות מתחומי האבטחה, הרכב, המכשור הרפואי ועוד. כשנשאל מה היתרון שאלגרו מציעה על פני שירותים שמציעות היום ענקיות כגוגל, ענה בר-לב: "חברות ענק לא מעוניינות למסור את המידע שלהן לגוגל ולכן השירותים שלה מיועדים בעיקר לחברות קטנות. מה גם שהיא לא מספקת תשתיות מלאות כמו שלנו, אלא פתרון חלקי שלא כולל עזרה בניהול המידע".

 

החברה נוסדה על ידי בר-לב, משה גוטמן וגיל וסטרייך. הצוות שלה מורכב מחוקרי אקדמיה בתחום הלמידה העמוקה, יוצאי גוגל וחברות AI בעלי ניסיון עשיר המובילים צוות מומחים מנוסה בראייה ממוחשבת, למידה עמוקה, מחשוב Embedded, מחשוב עתיר ביצועים, DevOps והנדסה.

 

 

 

דוד גולדשמידט, דירקטור מנהל בסמסונג קטליסט פאנד מסר בעקבות הגיוס: "בינה מלאכותית ולמידת מכונה ישנו את האופן שבו אנו מתפעלים מכשירים במהלך חיינו – זאת באמצעות היכולת לעבד בזמן אמת את מה שאנו רואים. באמצעות הדחיפה של למידה עמוקה לנקודות הקצה, Allegro.AI תסייע לחברות במגוון תחומים - מרובוטיקה ועד ניידות - לפתח מכשירים שיהיו חכמים יותר, עוצמתיים יותר ובעלי תגובה רגישה יותר לסביבה. בדומה לסמסונג, Allegro.AI מחויבת לא רק לפיתוח טכנולוגיית יסוד זו אלא גם לפיתוח אקוסיסטם פתוחה ושיתופית שהיא חיונית להחדרה משמעותית של הטכנולוגיה בקרב הצרכנים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x