$
חדשות טכנולוגיה

אלכסנדר קוגן: פייסבוק הפכה אותי לשעיר לעזאזל

קוגן, שחשוד בהעברת מידע שאסף מעשרות מיליוני משתמשי פייסבוק לידי קיימברידג' אנליטיקה, העיד בפני פרלמנט הבריטי; בדבריו טען שהנהלת הרשת החברתית השתמשה בו כדי לחמוק מעונש ומאחריות לדליפת המידע

יואב סטולר 16:0324.04.18

ד"ר אלכסנדר קוגן, שחשוד כמי שהעביר לחברת הייעוץ הפוליטי קיימברידג' אנליטיקה מידע אישי של עשרות מיליוני משתמשי פייסבוק, העיד היום בפני הפרלמנט הבריטי. במשך כשעתיים השיב קוגן על שאלותיהם של חברי ועדת הדיגיטל, הספורט, התרבות והמדיה, שרצו לדעת על חלקו במהלכי קיימברידג' אנליטיקה - ביניהם הטיית משאל הברקזיט.

 

 

קוגן טען שאינו אשם בפעולותיה של קיימברידג' אנליטיקה, וכי הפך לשעיר לעזאזל בידי פייסבוק עצמה. לדבריו, הנהלת הרשת החברתית האשימה אותו בהעברת המידע שאסף בידיעה שפעולותיו מנוגדות לנהליה. לטענתו, פייסבוק עשתה זאת משום שנתפסה במערומיה; מדיניות הפרטיות שלה בלתי מרוסנת או מפוקחת, מה שמקל על ניצול הפלטפורמה להטיית דעת הקהל בידי שחקנים פוליטיים.

 

אלכסנדר קוגן אלכסנדר קוגן צילום: Business Insider

 

 

קוגן אמר בפני הוועדה הבריטית שפייסבוק סיפקה לו נתונים אנונימיים בנפרד מאלו שהועברו לקיימברידג' אנליטיקה, ללא כל הסכם חתום או דרישה למחוק או להחזיר אותם. קוגן טען שכשביקשה ממנו פייסבוק למחוק את המידע, עשה זאת מתוך כבוד לחברה ולא מתוך חובה חוזית.

 

לטענתו, השימוש בנתוני המשתמשים בפייסבוק למטרות פוליטיות הוא עניין של "עסקים כרגיל", ואמר כי הוא לא חושב שמדיניות השימוש של החברה אוסרת על כך או תקפה על המידע שהועבר.

 

 

 

חברי הוועדה חקרו את קוגן בפורום מצומצם למדי, והשיחה נשאה אופי נינוח ואף קליל. אם נשפוט לפי עדותו של מארק צוקרברג, יש להניח שאם יגיע קוגן להעיד בקונגרס האמריקאי, יזכה לקהל עוין וחשדן בהרבה - ולשאלות קשות במיוחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x