$
חדשות טכנולוגיה

כמה כסף מכניסה פעילות הבית החכם של Nest לגוגל?

נסט, שנרכשה ב-2014 תמורת 3 מיליארד דולר, פעלה בתחילה כיחידה עצמאית תחת אלפבית, אך נספגה אל תוך גוגל. ניתוח הדו"ח הרבעוני האחרון של החברה מראה שחברת אינטרנט הדברים טרם הגיעה למכירות של מיליארד דולר

שירות כלכליסט 14:0424.04.18

נסט, חברת מוצרי אינטרנט הדברים שגוגל רכשה ב-2014 תמורת 3 מיליארד דולר, רחוקה מאוד מלהחזיר את ההשקעה - כך לפי דיווח של recode.

 

 

אלפבית, חברת האם של גוגל, לא חושפת פרטים מלאים על ביצועי כל יחידותיה; ואולם, שינוי אדמיניסטרטיבי שצויין בדו"ח הרבעוני שפרסמה אמש חושף שנסט הכניסה 726 מיליון דולר בשנה שעברה, וצברה הפסד תפעולי של 621 מיליון דולר.

 

תרמוסטט חכם של נסט תרמוסטט חכם של נסט

 

 

ברבעון שעבר נספגה נסט חזרה לתוך גוגל, וחברה לצוות החומרה הרחב יותר של החברה. קודם לכן היא הייתה חברה נספחת תחת אלפבית, שרשמה את התוצאות הכלכליות של כל העסקים שלה שאינם גוגל במסדרת קטגוריה שכונתה "חובות אחרים". כחלק מהשינוי, ולידיעת המשקיעים, אלפבית פרסמה גרסה של כל התוצאות הכלכליות של השנה שעברה, בה נסט מהווה חלק מגוגל ולא "חובות אחרים".

 

לאחר השוואת שני מערכי התוצאות, ניתן לראות שנסט הפיקה 278 מיליון דולר בהכנסות במהלך תקופת החגים של סוף השנה שעברה - סכום שכמעט שווה לכל מה שהכניסה בכל 2015. כמו כן, עדיין לא צברה מכירות בסך כולל של יותר ממיליארד דולר, ולא קרובה לרווחיות תפעולית.

 

 

 

נסט הייתה אמורה להיות אחת המרוויחות העיקריות מהקמת אלפבית ב-2015, ולהמשיך לפעול כשלוחה חצי אוטונומית תחת מייסדה, בכיר אפל לשעבר טוני פאדל. אך פאדל עזב ב-2016, ונסט לא הצליחה מאז לשחזר את ההצלחה שחוותה כשפעלה לבדה. כעת נותר לראות איך היא תתפקד כחלק מגוגל, אם כי לא סביר שנזכה להיחשף למספרים שלה בעתיד הקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x