$
חדשות טכנולוגיה

טוויטר חסמה את ח"כ סמוטריץ' למשך 12 שעות לאחר ציוץ אלים

חבר הכנסת מהבית היהודי הביע צער על כך שהאקטיביסטית הפלסטינית עהד תמימי לא חטפה "איזה כדור, לפחות בפיקה של הברך"

עומר כביר 22:2523.04.18
טוויטר חסמה את גישתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' לחשבון המשתמש שלו למשך 12 שעות – כך אישר הערב (ב') חבר הכנסת ממפלגת הבית היהודי.

 

 

 

הסיבה לחסימה היא ציוץ שפרסם סמוטריץ' בתגובה לסרטון שפרסם הח"כ לשעבר ינון מגל, ובו נראית האקטיביסטית הפלסטינית עהד תמימי, שנידונה לשמונה חודשי מאסר לאחר שצולמת סוטרת לחייל צה"ל, כשהיא מפריעה לכאורה לפעילות של צלף. "אני דווקא ממש עצוב ינון שהיא במעצר", צייץ סמוטריץ', כשהוא מתייחס לדברים שכתב מגל ושלפיהם הוא מרוצה מכך שתמימי נמצאת במעצר, "לדעתי היא היתה חייבת לחטוף איזה כדור, לפחות בפיקה של הברך. זה היה מכניס אותה למעצר בית לכל החיים".

 

 

עהד תמימי עהד תמימי צילום: איי אף פי

 

הציוץ האלים עורר זעם נרחב, והוביל ככל הנראה משתמשים רבים לדווח עליו לטוויטר באמצעות מנגנון הדיווח המובנה ברשת החברתית. הערב קיבל סמוטריץ' הודעה מטוויטר שלפיה חשבונו נחסם ל-12 שעות. לפי ההודעה, "קבענו שחשבון זה הפר את הכללים של טוויטר, האוסרים התנהגות פוגענית. אינך רשאי להיות מעורב בהטרדה מכוונת של אדם, או להסית אחרים להיות מעורבים בהתנהגות כזו. התנהגות פוגענית מבחינתנו היא ניסיון להטריד, להפחיד או להשתיק אדם אחר".

 

חסימתו של נבחר ציבור מפלטפורמה ציבורית היא צעד יוצא דופן. עם זאת, סמוטריץ' יכול להתנחם בכך שההשפעה של החסימה סמלית בלבד: חשבונות נחסם בסביבות 21:00, כך שמרבית החסימה תהיה בשעות שגם כך לא נהוג לצייץ בהן.

 

 

 

סמוטריץ' מסר בתגובה שמדובר ב"שיא חדש של סתימת פיות". כנראה שחופש הביטוי שמור רק לצד אחד של המפה הפוליטית", הוא הוסיף. "אני עומד מאחורי כל מילה של הציוץ הזה וההסבר לו נכתב בהרחבה אתמול בדף הפיסבוק שלי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x